We wtorek 28 maja w Pałacyku „Sokół” sekcja baletu klasycznego uroczyście podsumowała sezon artystyczny 2018/2019. Cztery grupy wiekowe ćwiczące pod kierunkiem Pani Anny Ostafil zaprezentowały się w choreografiach, dostosowanych do umiejętności nabytych przez dziewczynki. Całość pokazu została przygotowana tak, aby widownia mogła obserwować progres wynikający ze stopnia zaawansowania, będącego wynikiem systematycznej pracy małych tancerek w wieku od 4 do 13 lat.
Najmłodsza grupa, skupiająca dzieci 4- i 5-letnie przygotowała Taniec Tęczy do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”. Na tym etapie zajęcia baletu to bardziej forma zabawy i nauki poruszania się w określonej przestrzeni, koordynacji, rytmiki i muzykalności.
Grupa II, czyli 6-latki wykonała Polkę Kwiatową do muzyki Johanna Straussa „Blumenfest polka”. Widzowie mogli już zauważyć, jak dzieci nabywają umiejętności tanecznych po drugim sezonie nauki.
Grupa III, czyli dziewczynki w wieku 6+, tańczące trzeci sezon, przygotowała Polkę Biało-Różową do utworu J. Straussa „Polka l”Enfantillage”.
Najstarsza grupa IV, w której tańczą dziewczynki w wieku od 8 do 13 lat od co najmniej 4 sezonów, wykonała Taniec Czarownicy z tytułową partią Małgosi Lis – jak zawsze promiennie uśmiechniętej.
Oprócz zbiorowych etiud zobaczyliśmy także solistki: Lenę Klimczyk w Tańcu Wróżki z baletu „Paquita” oraz Oliwię Zemła i Wiktorię Rzemieniec w Tańcu Dwóch Pierrotów z baletu „Don Quichote” do muzyki Ludwiga Minkusa.
Finałem pokazu był Walc Kwiatów do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do Orzechów” w wykonaniu najbardziej doświadczonych baletnic grupy IV: Leny Klimczyk, Kingi Gaczorek, Jagody Kopieć i Mileny Najder.
Na koniec nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, pamiątkowych statuetek i podziękowań dla instruktorów czyli Pani Ani Ostafil oraz akompaniatora sekcji Pana Macieja Ziobro za całoroczną, owocną pracę i serce włożone w edukację artystyczną najmłodszych.
Do zobaczenia w przyszłym sezonie.
Joanna Kurpiel
(JK)
Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmDR5RMP [fot. Jarosław Karasiński]
ul. Mickiewicza 7,
32-050
Skawina,
12 276-34-64
sokol@ckis.pl