Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Ptaki akwarelą malowane

W piątek 9 lutego w Galerii Pałacyku "Sokół" odbył się wernisaż wystawy „Ptaki” Grzegorza Kozika. Wystawa jest malarskim odzwierciedleniem drugiej pasji autora, jaką jest fotografia przyrodnicza.

Wernisaż otworzyła Karolina Kozanecka, Zastępca Dyrektora ds Organizacji Imprez, krótko charakteryzując technikę malarstwa Pana Grzegorza. Z radością zaakcentowała, jak zaszczytna rola przypadła Centrum, które organizuje pierwszą wystawę w życiu tego niezwykle skromnego artysty. Liczymy, że Pan Grzegorz zachęcony ciepłym przyjęciem i powodzeniem wystawy nie poprzestanie na pierwszej ekspozycji.

Przypomnijmy, że głównym tematem prezentowanych w Galerii obrazów są ptaki, ale wśród prac znajdują się również portrety oraz architektura. Obrazy, na których znalazły sie ptaki, powstały w wyniku drugiej pasji autora - fotografii przyrodniczej. To właśnie wielogodzinne wyjścia w teren i obserwacje prowadzone w naturalnym środowisku stały się inspiracją do stworzenia ptasiej serii.

Cieszymy się, że tak piękne, fotograficznie oddane obrazy ptaków może podziwiać szersze grono odbiorców.

Wystawę mozna obejrzeć do końca marca.

 

Grzegorz Kozik urodził się w 1970 roku w Stryszowie. Do 4 roku życia mieszkał w Skawinie, następnie przeprowadził się do Zakrzowa, wsi u podnóża góry Chełm na pograniczu Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego, gdzie mieszka do dziś i z zamiłowaniem maluje obrazy w technice olejnej i akwareli.

 

Marta Tyrpa

(AZ)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.