Balet

O zajęciach

Taniec klasyczny swoje korzenie zawdzięcza renesansowym tańcom dworskim. Wysmukla sylwetkę, wzmacnia mięśnie całego ciała, rozciąga ścięgna, uwalnia ekspresję poprzez ruch, uwrażliwia na estetyczne formy wyrazu. Na zajęciach baletu klasycznego dla najmłodszych najważniejsze jest przygotowanie uczestników do występów scenicznych, kształtowanie umiejętności interpretacji muzyki i wrażliwości estetycznej, oraz praca z rekwizytem i elementy pantomimy. Przez kilka miesięcy dzieci pracują nad krótkimi układami choreograficznymi, często wcielając się w bajkowe postacie, stawiają odważnie pierwsze kroki na scenie, a towarzyszą im piękne stroje i dźwięki muzyki klasycznej oraz niezapomniane wrażenia w blasku reflektorów, z oklaskami w tle.

Zajęcia baletu klasycznego dla najmłodszych prowadzone są z akompaniamentem na żywo, 2 razy w tygodniu w 4 grupach wiekowych:

• I grupa (początkująca): dzieci w wieku 4 -5  lat
• II grupa: 5-6 latki kontynuujące oraz 6-7 latki początkujące
• III grupa: dzieci w wieku 7 – 9 lat kontynuujące
• IV grupa (zaawansowana): od 10 lat

Miejsce zajęć: sala baletowa, Basen Camena poziom -1, ul. Żwirki i Wigury 11, Skawina

Informacje: Dział Realizacji Projektów Kultury, nr tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl

Instruktor
Anna Ostafil

Absolwentka Ogniska Baletowego w Tarnowie, kształcąca się pod opieką wybitnego pedagoga Adama Kawy. Pracę z dziećmi zaczynała od prowadzenia grup w filii Ogniska Baletowego w Bochni, później współpracowała z Centrum Sztuki Mościce, prowadząc baletowe warsztaty wakacyjne dla młodzieży oraz asystowała przy organizacji koncertów baletowych. Prowadziła grupy w Centrum Kultury Ruczaj w Krakowie oraz  sekcję baletową w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

Jest absolwentką wiedzy o teatrze UJ, pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Kulturoznawstwa UJ na kierunku Zarządzanie Kulturą. Jej pedagogiczne zainteresowania wiążą się z szeroko pojętą pracą z ciałem, rozwojem poprzez ruch i terapią tańcem. Ciągle doszkala się w zakresie metod aktywizacji psychoruchowej dzieci, ma za sobą m. in.: kursy z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metody Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batii Strauss, Kinezjologii Edukacyjnej wg dra Paula Dennisona.

Harmonogram zajęć

WTOREK, CZWARTEK: Gr. I 15.00-15.45

                                          Gr. II 16.00-16.45

                                          Gr. III 17.00-18.00

                                          Gr. IV 18.10-19.20

Opłaty
opłata miesięczna opłaty miesięczne zniżkowe*
zniżka „3 sekcje” zniżka dla rodzeństwa
(2 osoby)
zniżka dla rodzeństwa
(3 osoby)
100 zł 75 zł 75 zł 67 zł

*Zniżki określa szczegółowo „Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych Centrum Kultury i Sportu w Skawinie w sezonie 2020/2021”.

Podstawą naliczenia zniżek jest dostarczenie instruktorowi lub bezpośrednio do Działu Realizacji Projektów Kultury CKiS wypełnionego oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego/uczestnika z danymi członka sekcji (do pobrania poniżej – w sekcji Pliki do pobrania oraz pod linkiem https://ckis.pl/zajecia/regulaminy/).

Sukcesy

Lekcja pokazowa baletu – grupa I: https://drive.google.com/open?id=121sjt7RzGOJWeb7XnxM7Www1piIFoj1N

Lekcja pokazowa baletu – grupa II: https://drive.google.com/open?id=13lqgcRoMgDfr3_-5HEFilHptD1Ls99Ly

Lekcja pokazowa baletu – grupa III: https://drive.google.com/open?id=1qJAnXq73nFBtC825woySw6r7ERRUo2uv

Lekcja pokazowa baletu – grupa IV: https://drive.google.com/open?id=1w1tWalDNFyO10QCIo80xi3kfnm8DwgFa

Pliki do pobrania

OŚWIADCZENIE SEKCJE_ARTYSTYCZNE_2020

Regulamin sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021