Taniec towarzyski

O zajęciach

Taniec towarzyski to dla jednych forma wyrazu, pasja i hobby, a dla innych zawód i wymagający sport turniejowy. Ma wiele różnych odmian i rodzajów, więc każdy pasjonat tańca na pewno znajdzie w nim coś dla siebie. Tańce towarzyskie różnią się od siebie między innymi względami technicznymi, jak tempo, takt i kroki oraz praktycznymi, jak charakter tańca, ubiór czy muzyka, co związane jest z ich podziałem na standardowe i latynoamerykańskie.

Kiedy w 1997 roku powstawał Klub Tańca Towarzyskiego, nikt nie przypuszczał, że nasza instytucja i miasto będą tak znane i rozpoznawane w Polsce dzięki sukcesom naszych par tanecznych. Wszystkie osiągnięcia w tej dyscyplinie nie byłyby możliwe bez instruktorów, którzy potrafią zaszczepić w młodych ludziach zamiłowanie do tańca, który niejednokrotnie staje się pasją uczestników zajęć na całe życie. Nauka tańca, który łączy w sobie elementy artystyczne i sportowe, jest znakomitym sposobem na kształtowanie postaw młodych ludzi i estetyki zachowań w życiu codziennym.

Obecnie Klub Tańca CKiS w Skawinie prowadzi pan Jacek Guzowski.

Na zajęcia tańca towarzyskiego zapraszamy dzieci od 7 lat, młodzież oraz dorosłych. Osoby początkujące rozpoczynają naukę w sekcji (zajęcia 1 raz w tygodniu) w październiku, po czym przechodzą do jednego z klubów (młodszych, starszych lub dorosłych) zwiększając tym samym częstotliwość spotkań (zajęcia 3 razy w tygodniu). Uczestnicy klubów trenują od września do czerwca.

Stopnie zaawansowania:

  • grupa początkująca
  • Klub młodszy
  • Klub starszy
  • Klub – dorośli

Miejsce zajęć: Ośrodek Kulturalno – Rekreacyjny „Gubałówka”, ul. Spacerowa 4, Skawina

Informacje: Dział Realizacji Projektów Kultury, nr tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl

Instruktor
Jacek Guzowski

Trener tańca towarzyskiego, sędzia tańca sportowego, tancerz klasy S. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Akademię  Wychowania Fizycznego w Gdańsku (kierunek nauczycielski oraz kurs instruktorski). Od 25 lat związany z CKiS.

Wraz z partnerką Anną Gołąb wytańczył wiele finałów i medali. Wielokrotny medalista i Mistrz Województwa małopolskiego, wielokrotny finalista i II wicemistrz Polski w tańcach standardowych zawodowych par tanecznych, Mistrz Polski Standard Show Dance, półfinalista US Open w tańcach standardowych.

Trener wielu mistrzów województwa oraz finalistów i medalistów Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Harmonogram

Grupa początkująca:

CZWARTEK 17:30 – 18:30

Klub:

WTOREK 16:30 – 21:00

ŚRODA 17:30 – 21:00

CZWARTEK 15:30 – 17:30, 18:30 – 21:00

Opłaty
grupa opłata miesięczna opłata zniżkowa miesięczna*
zniżka „3 sekcje” zniżka dla rodzeństwa
(2 osoby)
zniżka dla rodzeństwa
(3 osoby)
grupa początkująca
zajęcia 1 x w tygodniu
60 zł 45 zł 45 zł 40 zł
klub (młodszy, starszy, dorosłych)
zajęcia 2 lub 3 x w tygodniu
100 zł 75 zł 75 zł 67 zł

*Zniżki określa szczegółowo „Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych Centrum Kultury i Sportu w Skawinie w sezonie 2020/2021”.

Podstawą naliczenia zniżek jest dostarczenie instruktorowi lub bezpośrednio do Działu Realizacji Projektów Kultury CKiS wypełnionego oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego/uczestnika z danymi członka sekcji (do pobrania poniżej – w sekcji Pliki do pobrania oraz pod linkiem https://ckis.pl/zajecia/regulaminy/).

Sukcesy

2019

TATRY DANCE FESTIWAL-Turniej Tańca Towarzyskiego TATRY CUP 2019

I miejsce – Kamil Polcyn / Gabriela Szczyrbak – kategoria 14-15, klasa F II miejsce – Bartosz Czopek / Aleksandra Ostrogórska – kategoria 10-11, klasa G

Mistrzostwa Wojewódzkie w Tańcu Towarzyskim w Krakowie

VII miejsce – Ignacy Piotrowski / Kaja Kula – kategoria: dzieci młodsze

III miejsce – Bartłomiej Czepiel / Martyna Maślanka – kategoria: dzieci starsze

Turniej Tańca Towarzyskiego „O PUCHAR DYREKTORA CKiS” I miejsce – Ignacy Piotrowski / Kaja Kula – kategoria do 9, klasa H I miejsce – Bartosz Czopek / Aleksandra Ostrogórska – kategoria 10-11, klasa G III miejsce – Emil Piotrowski / Julia Łata – kategoria 10-11, klasa F III miejsce – Dawid Mamel / Nikola Zając – kategoria 10-11, klasa F

2020

Zawody Tańca Sportowego o Puchar Dyrektora SP 5 w Krakowie

I miejsce – Ignacy Piotrowski / Kaja Kula- kategoria 10-11, klasa G I miejsce – Marcel Kula / Hanna Płonka – kategoria 12-13, klasa F II miejsce – Emil Piotrowski / Julia Łata – kategoria 12-13, klasa F III miejsce – Dawid Mamel / Nikola Zając – kategoria 12-13, klasa F I miejsce – Bartosz Czopek / Aleksandra Ostrogórska – kategoria 12-13, klasa G

Turniej Tańca Towarzyskiego DANCE SPORT CUP

I miejsce – Ignacy Piotrowski / Kaja Kula- kategoria 10-11, klasa G II miejsce – Emil Piotrowski / Julia Łata – kategoria 12-13, klasa F I miejsce – Marcel Kula / Hanna Płonka – kategoria 12-13, klasa F III miejsce – Bartosz Czopek / Aleksandra Ostrogórska – kategoria 12-13, klasa D

T.TOWARZYSKI-OSIĄGNIĘCIA-2019-2020

Pliki do pobrania

OŚWIADCZENIE SEKCJE_ARTYSTYCZNE_2020

Regulamin sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021