Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

10. uśmiechnięty jubileusz za nami

18/03/2018

Jak co roku Małopolski Związek Brydża Sportowego wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zorganizował Charytatywny Ogólnopolski Turniej Par „O Uśmiech Patryka”.

Patryk od urodzenia zmaga się z mukowiscydozą. Akcje charytatywne pomagają jego rodzicom w zapewnieniu odpowiednich działań, aby przebieg tej choroby był jak najlżejszy. Dzięki temu dwunastoletni obecnie Patryk może tak jak jego rówieśnicy biegać, grać w piłkę i uprawiać inne sporty.

Uczestnicy 10 Charytatywnego Turnieju Par „O Uśmiech Patryka” wylicytowali i rozegrali 50 rozdań. Na tym dystansie najlepsza okazała się para Przemysław Zawada i Mateusz Sobczak (63,01%) przed Włodzimierzem Walą i Jackiem Klimczakiem (61,81%). Na trzecim miejscu finiszowała para Aleksander Jezioro i Zbigniew Przeginiak.

Najlepszą parą juniorską okazali się zawodnicy CKiS Skawina – Kacper Kuflowski i Franciszek Kurlit. Nagrodę dla najlepszej pary kobiecej odebrały Panie – Agnieszka Szczypczyk i Natalia Gaweł. Najokazalsze trofeum za punktację długofalową za 10 turniejów otrzymał Andrzej Lubojemski z Krakowa (startował w 9 turniejach i zwyciężył w „długiej fali” z dorobkiem 721 punktów). Specjalne wyróżnienia za udział we wszystkich 10 edycjach turnieju otrzymali panowie Ryszard Kiełczewski i Robert Podsiadły.

Nagrody zwycięzcom wręczał osobiście Patryk wraz z siostrą Julką i rodzicami Agnieszką i Maciejem. Najlepsi otrzymali puchary i wyróżnienia, ale Maciej Wieczorek w imieniu Patryka i swojej rodziny podziękował wszystkim uczestnikom tego i poprzednich dziewięciu turniejów. Każdy zawodnik otrzymał pamiatkową statuetkę i kubek, ksiażki o tematyce brydżowe, a także – w ramach poczęstunku – kawałek okazałego tortu okolicznościowego. Pan Maciej podziękował także Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, które od początku współorganizuje i wspiera ten turniej.

Podziękowania specjalne trafiły do Marcina Kuflowskiego, obecnie prezesa Małopolskiego Związku Brydża Sportowego, a od wielu lat instruktora sekcji brydża sportowego CKiS Skawina. To właśnie on jest pomysłodawcą Turnieju, który już od 10 lat gromadzi brydżystów chcących wspierać Patryka i jego rodzinę w walce z chorobą.

W tym roku dla Patryka zagrało 116 zawodników, a całkowity dochód z opłat startowych turnieju został przekazany na jego leczenie i rechabilitację. W dotychczasowych 10 edycjach imprezy wzięło udział aż 466 zawodników – wszyscy są wymienieni poniżej w tabeli „długiej fali”.

Punktacja DŁUGA FALA

Pełne WYNIKI TURNIEJU

Turniej był współfinansowany ze środków budżetów Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego. W ramach Patronatu puchary ufundował Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI (zdj. Roman Kierzkowski)

Tomasz Kutek

(AR)

Fotogaleria: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157693952277464