100x100x100

Stadion Miejski
Skawina
11/10/2018

Równo miesiąc przed okrągłą rocznicą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy na sportowo. Na Stadionie Miejskim w Skawinie 100 reprezentantów szkół podstawowych z naszej gminy startując w sztafecie miało przebiec po 100 m każdy.

Tak zaplanowaliśmy. Ostatecznie na starcie, razem z zawodnikami rezerwowymi, stawiło się aż 107 uczniów, którzy w łącznym czasie 35’46’’ pokonali dystans 10 700 m.  Brawo!

 

 

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadziła Justyna Kij, trenerka personalna z Xtreme Fitness Skawina. Na płycie stadionu ponad setka chłopców i dziewcząt w rytm energicznej muzyki przygotowywała mięśnie do sportowego wysiłku.

Chwilę po godzinie 11.00 sygnał do startu dał Marek Marzec, Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG Skawina. Młodych sportowców dopingował również Dyrektor CKiS, Janusz Bysina. Dziś nie liczyła się kolejność na mecie (bo zawodnicy startowali na przemian z przeciwległych końców wyznaczonego odcinka bieżni), ale wspólny wysiłek, aby 100 lat niepodległości Polski uświetnić setką stumetrowych biegów. W sztafecie 100x100x100 wzięły udział reprezentacje następujących szkół: SP nr 1, 2, 3, 4 i 6 w Skawinie, SP w Radziszowie, SP w Rzozowie, SP w Zelczynie, SP w Jaśkowicach, SP w Kopance oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczych w Wielkich Drogach.

Po biegu każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy buton, certyfikat oraz słodki upominek. Dziękujemy za waszą obecność!

 

Fotogaleria: https://www.flickr.com/ fot. Jarosław Karasiński

 

Agnieszka Radziszowska

Stadion Miejski

ul. Mickiewicza 52, 30-052
Skawina,