12 kategorii na medal! NOWE ZDJĘCIA

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
inna lokalizacja
20/11/2021

Sześćdziesięciu zawodników odpowiedziało na zaproszenie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i w sobotę 20 listopada zawalczyło o 250 pkt, jakie można było zdobyć w IV ICO Crossminton CUP Skawina Open 2021. Zorganizowanie tego sportowego wydarzenia nie byłoby możliwe bez naszego Współorganizatora – Liceum Ogólnokształcącącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Skawinie. To właśnie tam, w hali przy Żwirki i Wigury, Dyrektor CKiS –  Tomasz Stawowy, dokonał uroczystego otwarcia zawodów, nad którymi patronat sprawowali: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, International Crossminton Organization, Polska Federacja Crossmintona,  Crossminton.pl i Speedminton.

Po rocznej przerwie skawiński turniej w swój turniejowy kalendarz wpisali zawodnicy z Chorwacji, Niemiec, Słowacji, Litwy i Polski. W ostatniej chwili z zawodów, z przyczyn niezależnych, wycofali się goście z Łotwy. Sześćdziesięcioosobowy, międzynarodowy team speedersów, zagrał w ośmiu kategoriach singlowych i czterech deblowych. Swoje pojedynki z najwyższej crossmintonowej półki stoczyli na pięciu boiskach w LO i czterech w hali CKiS. Halą przy Konstytucji 3-go Maja zawładnęło 36 juniorów, natomiast w hali Współorganizatora dominowały kategorie powyżej U18.

W sumie na parkietach obu hal rozegrano 124 pasjonujące pojedynki, a najlepsi z najlepszych ugrali dla siebie nie tylko, jakże ważne punkty rankingowe, ale specjalnie dla nich, przygotowane przez CKiS, oryginalne medale i dyplomy. Dekoracji czołówki z podium, dokonali V-ce Dyrektor LO – Elwira Biel i Dyrektor CKiS – Tomasz Stawowy.

Skawińskiej tradycji turniejowej stało się zadość i także w tym roku CKiS zadbało o upominki rozlosowywane wśród wszystkich startujących. Miłą niespodzianką dla Organizatora imprezy było powiększenie puli upominków o profesjonalną rakietę i zestawy lotek przekazane w dniu zawodów przez Ambasador Crossmintona w Polsce – Lidię Bomirską. Rakieta pojechała na Słowację do Lipan.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Kierownik Turnieju – Gabija Jančunska i Sędzia Główny Turnieju – Jan Wincenciak. Dodatkowym, nieocenionym wsparciem było skawińskie crossmintonowe trio, Monika Gudzowska-Popowicz, Anna Faska i Andrzej Jančunski.

Dziękujemy za sportowe emocje, wspólnie spędzony czas i trzymamy kciuki za Wasze kolejne sportowe występy!

Dla nas wszyscy jesteście CHAMPIONAMI! A za rok ponownie… KIERUNEK -> SKAWINA!

 

WYNIKI 20_11_2021

FOTORELACJA z zawodów:

okiem Krzysztofa Skrzybalskiego  – > tutaj

okiem Iwony Najder i Kazimierza Zajdy  – > tutaj

okiem Kazimierza Zajdy NOWOŚĆ-> tutaj

 

Barbara Brodzińska

 

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

inna lokalizacja