3 maja – świętujemy mimo wszystko!

różne lokalizacje
02/05/2021

03/05/2021

WITAJ  MAJOWA  JUTRZENKO!
Świeć naszej polskiej krainie
Uczcimy ciebie piosenką
Przy zabawie i przy winie

Witaj maj! Piękny maj,
U Polaków błogi raj.
Witaj maj! Piękny maj,
U Polaków błogi raj.

Tak radośnie śpiewano na pamiątkę dnia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Choć czasy się zmieniły i równe 230 lat dzieli nas od tamtych wydarzeń, to radość jest równie wielka. 3 maja możemy nie tylko na chwilę zatrzymać się, by nacieszyć się błogim, wolnym czasem, ale przede wszystkim oddać hołd postaciom, które miały znaczący wpływ na to, jak potoczą się losy polskiego narodu i jak będzie wyglądać nasza obecna rzeczywistość.

#teamCKiS, jak co roku przygotowuje się do majowego świętowania. Choć tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja będą wyglądały inaczej niż do tej pory (nie będziemy mogli zebrać się razem, by wspólnie się cieszyć wyjątkową, okrągłą rocznicą), my nie poddajemy się i świętujemy mimo wszystko.

3 maja nie zabraknie patriotycznego śpiewania. Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Radziszowa przygotowujemy niespodziankę, dzięki której będziemy słyszalni na ulicach miasta i okolic. Bądźcie czujni! Wokalistki i wokaliści zespołu Tanto już się rozśpiewują. Białe i czerwone kolory zagoszczą w centralnych punktach Skawiny i na obiektach użyteczności publicznej, w tym na budynkach CKiS. Symbolicznie w przestrzeni miejskiej pokażemy, że pamiętamy, że dzień uchwalenia konstytucji jest ważny dla każdego z nas. Miejcie oczy szeroko otwarte i nadstawcie uszu – szukajcie biało-czerwonych działań CKiS! #3MAJmySIĘ!

Również 3 maja, o godzinie 12.30 w kościele pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie zostanie odprawiona uroczysta msza w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na transmisję online na stronę internetową parafii www.szymonijuda.pl.

 

Monika Fliszewska

(AR)

 

różne lokalizacje