3 maja #ŚWIĘTUJEMYzPOMPĄ!

Park Miejski
Skawina
różne lokalizacje
03/05/2022

Tradycyjnie, 3 maja, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają do wspólnego świętowania. Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczniemy uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny oraz Strażaków w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza w Skawinie. Następnie, prowadzony przez paradę wozów strażackich, korowód pocztów sztandarowych przemaszeruje do Parku Miejskiego. Na terenie amfiteatru przy Pałacyku „Sokół” (Park Miejski w Skawinie) nastąpi ceremoniał strażacki, gdyż tegoroczne świętowanie będzie wyjątkowe. Celebrujemy również Międzynarodowy Dzień Strażaka, obchodzony 4 maja więc strażacka społeczność spędzi z nami cały dzień. To świetna okazja, by poznać lokalnych bohaterów, którzy na co dzień stoją na straży naszego bezpieczeństwa.

I właśnie dlatego #ŚWIĘTUJEMYzPOMPĄ!

Po oficjalnych uroczystościach, zapraszamy na część rozrywkową. Sercem majowych uroczystości będzie amfiteatr przy Pałacyku „Sokół”, a scena rozbrzmi dźwiękami orkiestrowych rytmów. Orkiestra Dęta „SYGNAŁ” z Radziszowa, którą usłyszymy już w części oficjalnej, pokaże nam się z całkiem innej strony. W tym dniu, wystąpi również zespół MINI TANTO w programie „Bo jak nie my, to kto”, który zapewni wiele muzycznych wrażeń. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu D.N.A.

Zespół DNA powstał w Krakowie i tworzy go szóstka muzyków, których połączyła idea grania autorskiej muzyki. Skład: Małgorzata Sikora wokal, Paweł Remański gitara prowadząca, Rafał Krawczyk gitara solowa, Konrad Kral bas, Krzysztof Fielek perkusja oraz Bartek Zieliński klawisze, który ze względu na to, że mieszka w USA, rzadko pojawia się na koncertach ale zawsze jest obecny w studio przy nagraniach. Zadebiutowali w 2019 r, choć na polskiej scenie muzycznej są obecni od dawna. Warto nadmienić,  Paweł Remański materiałem muzycznym którego jest autorem, odbył trasę koncertową po USA na zaproszenie telewizji Polonijnej TV Plovizion , a Bartek jest synem Andrzeja Zielińskiego z zespołu Skaldowie przez co muzyka towarzyszy mu od zawsze. Doświadczenie muzyczne tworzących DNA muzyków, ich szerokie horyzonty, różnorodne zainteresowania i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań powodują, że grupy nie da się zaszufladkować przypisując do jednego gatunku. Grają mocne, pełne uczucia i pozytywnej energii utwory. Tworząc teksty i muzykę zespół szuka inspiracji w zwykłych wydarzeniach codziennego życia, komentując na swój sposób otaczającą nas rzeczywistość.  W 2021 roku zespół nagrał cztery utwory autorstwa Pawła Remańskiego – Taniec, Sytuacje, Lenistwo oraz Gdy nie mamy nic. Do piosenek zostały zrealizowane  teledyski, które cieszą się dużą popularnością na YT i w mediach społecznościowych. Utwory zostały docenione i są emitowane w telewizji Kino Polska Muzyka a utwór pt. „Taniec” znalazł się na pierwszym miejscu LP Rockowa 20.  Zespół cały czas koncertuje a w maju wchodzi do studia nagrywać swoją pierwszą płytę. ( źródło: materiały zespołu – Paweł Remański)

Majówka z Centrum i ze Strażakami zapowiada się naprawdę ciekawie. Na parkingu (przy ul. Żwirki i Wigury) stacjonować będą wozy strażackie (będzie można je zwiedzać), a na terenie Parku zobaczymy:

  • pokaz rozwijania linii gaśniczych,
  • strażackie tory przeszkód MDP dla dzieci,
  • pokaz Ratownictwa Technicznego,
  • pokaz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy,
  • pokaz gaszenia oleju,
  • Wioskę Smerfów.

Będzie można m.in. poćwiczyć resuscytację z AED, dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych oraz akcjach #StopPożaromTraw, #Bądźwidoczny, #Ratownik, #Czujka.

O godz. 16.00 po raz drugi ulicami Skawiny przejedzie parada wozów strażackich. Gwarantujemy, że nie będzie czasu na nudę!

Wśród licznych atrakcji, na najmłodszych czekać będą też dmuchane urządzenia rozrywkowe.

Jeśli z nadmiaru wrażeń zgłodniejecie, kawiarnia Tuczytam zaprasza.

PS  Trzymajcie z nami kciuki, żeby pogoda dopisała 😉

Do zobaczenia!

 

 

 

UWAGA!

W związku z organizacją Majówki, informujemy o wyłączeniu z użytkowania w dniu 3.05.2022r. parkingu przy ul. Żwirki i Wigury (koło Parku Miejskiego). Prosimy o usunięcie zaparkowanych pojazdów do godz. 14.00 w dniu 2.05.2022r. Przepraszamy za utrudnienia.

Anna Wrzoszczyk

(AZG)

Park Miejski


Skawina,

różne lokalizacje