31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – żyj zdrowo w zdrowym świecie!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
29/01/2023

„CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ! FINAŁ DLA WSZYSTKICH – MAŁYCH I DUŻYCH”

Pod takim hasłem rusza 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierane będą fundusze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. To pierwszy Finał, którego efekty będą mogli poczuć wszyscy, którzy tego będą potrzebowali.

Dlaczego walka z sepsą?

Choć na pierwszy rzut oka temat zbliżającego się Finału może być zaskakujący, okazuje się, że stanowi on spore wyzwanie dla dzisiejszej medycyny. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie od początku wspiera organizację tej największej publicznej akcji charytatywnej, organizując koncert podczas Finału WOŚP w Skawinie – w niedzielę 29 stycznia 2023 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie.

Zapraszamy od godziny 15.00 na energetyczne, kolorowe prezentacje m.in. sekcji artystycznych CKiS – zumba kids&junior, tańca nowoczesnego, baletu, sekcji wokalnej i gitarowej. Będziemy licytować fantastyczne gifty, a zbiórkę przeprowadzą wolontariusze krakowskiego sztabu WOŚP.

Zachęcamy nadal do przekazywania przedmiotów na licytację, która odbędzie się podczas koncertu. Osoby zainteresowane przekazaniem przedmiotów pod licytację prosimy o kontakt z Działem Realizacji Projektów Kultury CKiS, nr tel. 12 276 34 64, sokol@ckis.pl.

Już dziś możesz wesprzeć 31. Finał WOŚP wpłacając datek za pośrednictwem:

Do zobaczenia!

Joanna Kurpiel

AZG

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl