32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Tu wszystko gra! OK!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
28/01/2024

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” to cel tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od 31 lat wspomaga polskie szpitale w zakupie specjalistycznego sprzętu oraz finansowaniu programów medycznych.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

 

Fundacja planuje kupić urządzenia do:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepie płuc
  • torakochirurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

W ciągu 31 Finałów, WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę – w styczniu 2023 roku – dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 PLN.

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie od początku wspiera organizację tej największej publicznej akcji charytatywnej, organizując specjalny koncert podczas Finału WOŚP w Skawinie – w niedzielę 28 stycznia 2024 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie. Kolejny rok gramy ze sztabem UM Krakowa.

Zapraszamy od godziny 15.00 na energetyczne, kolorowe prezentacje m.in. sekcji artystycznych CKiS. Będziemy licytować fantastyczne gifty, a zbiórkę przeprowadzą wolontariusze krakowskiego sztabu WOŚP.

Jeśli już teraz chcesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wpłać pieniądze do skarbonki ⇒ https://eskarbonka.wosp.org.pl/jicywumuna

Zachęcamy szkoły, przedszkola i grupy nieformalne do udziału w wydarzeniu poprzez zgłoszenie swojej prezentacji na poniższy adres mailowy, a także do przekazywania przedmiotów na licytację, która odbędzie się podczas koncertu. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Realizacji Projektów Kultury CKiS, nr tel. 12 276 34 64, sokol@ckis.pl.

Zagrajmy razem w Orkiestrze Ludzkich Serc!

 

Do zobaczenia,

Joanna Kurpiel

KK

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl