Szóstka pod znakiem młodości i rutyny!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
27/04/2019

27 kwietnia obfitował w turniejowe „setki”. Skawina, Katowice i Tarnowo Podgórne w tym samym terminie otworzyły swoje hale dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do Skawiny, na VI Skawiński Turniej Crossmintona  STARS Cup 2019, przyjechało 34 pasjonatów szybkiej lotki,  na co dzień realizujących swoją crossmintonową pasję w Brzeszczach, Cieszynie, Tyńcu i oczywiście w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Zawody otworzyli najmłodsi adepci speedera, kategoria U10. Szóstka najodważniejszych dziewcząt i chłopców, która po raz pierwszy w swoim życiu zdecydowała się przystąpić do turniejowej rywalizacji, walczyła nie tylko z umiejętnościami rywala, ale przede wszystkim z własną tremą, nieśmiałością i brakiem wiary w to, że ja … potrafię (!). Najmłodsza z nich, 6-letnia Dominika Ćwięka dała przykład wszystkim swoim kolegom i koleżankom, że wiek nie ma tu znaczenia  i warto walczyć do ostatniej lotki. To m.in. w jej wykonaniu mogliśmy śledzić trzysetowy mecz oraz wyśmienite … asy serwisowe (!). W tej, jak i pozostałych kategoriach nie było przegranych. Każdy uczestnik opuszczał halę sportową z okolicznościowym medalem, dyplomem i upominkami przygotowanymi dla wszystkich przez Organizatora imprezy, CKiS. Dodatkowo najlepsi z najlepszych, stojący na „pudle” otrzymali pakiety od Gminy Skawina.

Poza U10 w tegorocznym turnieju zagrano w 4 kategoriach:  Open Juniors U12, Open Juniors U14, Open singles i Female singles . Spotkali się w nich utytułowani zawodnicy turniejów krajowych i zagranicznych. Dodatkowo z przyjemnością odnotowaliśmy start nowych w naszym środowisku graczy, którzy skawińską „Szóstkę” wybrali na inaugurację swoich sportowych występów w tej dyscyplinie. W sumie rozegrano 75 meczy, a każdy sportowiec prezentował w nich swoje najwyższe crossmintonowe umiejętności i zagrania, w walce o max 100 punktów do rankingu Crossminton® STARS 2019.

Skawiński turniej sędziowały: Prezes Klubu  Crossmintona „Wolf Fighters”, Pani Monika Gudzowska –  Popowicz i instruktor sekcji Crossmintona CKiS, Pani Gabija Jančunska.

 

Jak wyglądał przebieg poszczególnych pojedynków i ostateczna klasyfikacja, zobaczymy tutaj:

Female Open – Group 01

Junior U10 Open – Group 01

Junior U12

Open – Group 01

Open Men – Group 01

Open Men – Group 02

Open Men – Group 03

FOTO

Dziękujemy zawodnikom i publiczności za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne skawińskie turnieje.

Barbara Brodzińska.

(JK)

Fotorelacja -> Jadwiga Kurek i Tomasz Kutek.

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl