65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe on-line

inna lokalizacja
01/07/2020

06/10/2020

Drodzy Laureaci eliminacji gminnych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego! Już trzy miesiące upłynęły od Waszych fantastycznych prezentacji w Pałacyku „Sokół” i zdawałoby się, że epidemia zaprzepaści Wasze szanse na konfrontacje na wyższym szczeblu przesłuchań. A jednak nie ma rzeczy niemożliwych!

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne PRZESTRZEŃ – organizator eliminacji powiatowych konkursu, po konsultacjach z partnerami: Starostwem Powiatu Krakowskiego, rodzicami, pedagogami i instytucjami kultury powiatu krakowskiego, ogłasza „odmrożenie” eliminacji powiatu krakowskiego 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zapraszamy zatem na ELIMINACJE ON-LINE w dniach 1 – 4 lipca w godzinach 10.00 – 12.00 na okr.krakow.pl (adres ruszy 1 lipca).

Protokół przesłuchań oraz karty laureatów eliminacji gminnych zostały przesłane Organizatorom przez CKiS w Skawinie. Uczestnicy konkursu są jednak zobowiązani do dostarczenia zgody na wykorzystanie wizerunku i danych osobowych w ramach formuły on-line, do pobrania tutaj.

Wytyczne dla uczestników eliminacji powiatowych

  1. UWAGA! Każdy z uczestników nagrywa jeden wiersz i fragment prozy (turniej recytatorski) oraz odpowiednio dwa utwory wokalne i wiersz w poezji śpiewanej, pozostałe kategorie bez zmian.
  2. Nagrania do eliminacji powiatowych należy przesłać w terminie 15 – 25 czerwca WeTransferem (com) wraz z załącznikiem (załącznik to zgoda na wykorzystanie wizerunku oraz danych osobowych w ramach formuły on-line eliminacji powiatu krakowskiego 65. OKR do pobrania na przestrzen.info.pl , w przypadku małoletnich zgodę podpisuje rodzic lub opiekun prawny) w formie skanu lub zdjęcia wykonanego telefonem komórkowym na adres biuro@przestrzen.info.pl.
  3. WAŻNE! Każde nagranie powinno być podpisane imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu.

Po weryfikacji technicznej nagrania każdy z uczestników otrzyma mailem potwierdzenie spełnienia zaleceń technicznych.

Czym nagrywamy?

– Telefonem

– Kamerą

– Aparatem

Proporcje obrazu

– Poziomo 16:9

– Pionowo 9:16

– Rozdzielczość 1920×1080 bądź większa

Jak nagrywamy?

– Jeśli masz możliwość umieść telefon na statywie – przykładowy statyw https://bit.ly/2X3y9Uv – statyw ustaw na biurku/stole, aby znajdował się na wysokości twojej twarzy.

– Kadrowanie – plan amerykański (od kolan w górę) w przypadku recytacji i poezji śpiewanej, pozostałe kategorie – cała sylwetka.

– Zadbaj, aby światło nie zmieniało się w trakcie nagrywania.

– Aby dobrze się wykadrować włącz linie pomocnicze w telefonie/aparacie

Ważne!

Zadbaj, aby w trakcie nagrywania była absolutna cisza – pozamykaj okna, poproś domowników o zachowanie ciszy, osoby pomagające w nagrywaniu powinny zachować się maksymalnie cicho (szelest ubrania też jest słyszalny).

UWAGA! Zespół koordynatorów wraz z informatykiem ze strony Organizatora będzie dla Was dostępny telefonicznie pod nr  734 462 002 w godz. 9.00 – 15.00 w razie jakichkolwiek problemów technicznych lub formalnych.

Drodzy uczestnicy konkursu, czekamy na Wasz artystyczny potencjał! W razie pytań, wątpliwości dzwońcie na numer  734 462 002 w godzinach 9.00 – 15.00.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ

* do 14 czerwca – nadesłanie przez instytucje kultury protokołów oraz kart zgłoszeń z eliminacji gminnych,

* 15 – 25 czerwca – nagranie i nadesłanie do etapu powiatowego prezentacji laureatów etapów gminnych,

* 25 – 30 czerwca – montaż nadesłanych nagrań,

* 1 – 4 lipca – eliminacje powiatowe – transmisja prezentacji,

* do 6 lipca – wyniki oceny jury na stronie oraz FB Stowarzyszenia,

* do 8 lipca – krótki live z laureatami na FB Stowarzyszenia (podziękowania, pozdrowienia), jeśli będzie taka chęć laureatów.

 

Joanna Kurpiel (informacja: www.przestrzen.info.pl)

(AR)

inna lokalizacja