79. Tour de Pologne w Skawinie

Rynek w Skawinie
05/08/2022

Tour de Pologne, czyli najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowej przejedzie przez Skawinę już 5 sierpnia. Z olbrzymią niecierpliwością wyczekujemy przybycia do naszego miasta najlepszych na świecie kolarzy, szczególnie, że to właśnie Skawina jest miastem, z którego startuje finałowy etap wyścigu. Z tej okazji na skawińskim Rynku odbędzie się wielkie sportowe święto!

Już od godz. 14.00 ruszy specjalna strefa kibica. Na dużym ekranie będziemy obserwować poczynania kolarzy – od startu spod siedziby firmy Valsir, aż do ostatniej prostej na krakowskich Błoniach. W międzyczasie peleton ok. godz. 14.15 zawita na skawiński Rynek. Tutaj zawodników powita Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Norbert Rzepisko, oraz krótką przemowę wygłosi Dyrektor Generalny Wyścigu – Czesław Lang. Po odjeździe sportowców zapraszamy nie tylko do dalszego kibicowania, ale również do korzystania z wielu dodatkowych atrakcji.

O godz. 15.00 skawińskiej publiczności zaprezentuje się największa i najbardziej rozpoznawalna szkoła BMX w kraju. Co warto podkreślić, do naszego miasta przyjedzie sam Michał Basta, czyli założyciel ośrodka szkoleń. Michał stale od 15 lat jest związany z dyscypliną BMX freestyle. Na swoim koncie posiada liczne wyróżnienia na międzynarodowej scenie uzyskując m.in. takie tytuły jak Street Rider Roku na gali „BMX Awards”. Na pokazach nie mogło także zabraknąć pochodzącego z naszego miasta Patryka Dziedzica – prawdziwego profesjonalisty o bardzo wszechstronnym stylu jazdy. Będzie także Kacper Lekki znany  z technicznych i widowiskowych kombinacji na przeszkodach. Podczas pokazów zapowiada się prawdziwe rowerowe show!

Co więcej, na Rynku dla osób początkujących będą do dyspozycji rowery BMX we wszystkich możliwych rozmiarach. Zapraszamy każdego powyżej 4. roku życia do spróbowania swoich sił w tej fascynującej dziedzinie sportu. Będzie otwarty także mini skatepark, gdzie profesjonalni instruktorzy pomogą Wam postawić na przeszkodach swoje pierwsze kroki. Tylko u nas w ramach imprezy będziecie mieć niepowtarzalną szansę na darmowe szkolenia BMX dla każdego. Nie przegapcie takiej okazji!

Natomiast dla najmłodszych już od godz. 12.00 będą organizowane ciekawe animacje i zabawy m.in.:  bańki mydlane, malowanie twarzy czy figurki z balonów. Ponadto mnóstwo frajdy będą zapewniać liczne dmuchańce. Dla tych co zgłodnieją, coś na ząb (także słodkiego) zapewnią food trucki. Będzie również okazja, żeby spalić trochę kalorii. W tym celu zapraszamy na stoisko MyFitnessPlace, aby podobnie jak kolarze popedałować na rowerkach, ale tym razem stacjonarnych. Przejazd kolarzy przez nasze miasto to także świetna okazja do zakupu pamiątek związanych z Tour De Pologne. W tym celu do Skawiny przyjedzie tzw. LangBus – oficjalny sklep TdP! W asortymencie między innymi koszulki, skarpetki, parasole, plakaty, książki i wiele więcej.

Po godz. 16.00 Rynek w Skawinie będzie należał do tancerzy ulicznych. Będziemy mogli podziwiać electro boogie (potocznie tzw. taniec robota), popping oraz pokazy taneczne street dance. Przez całe popołudnie muzykę na żywo będzie z kolei zapewniał nam profesjonalny DJ. Świetna zabawa w rytm najpopularniejszych utworów muzycznych gwarantowana.

Dotarcie kolarzy na metę w Krakowie planowane jest ok. godz. 18.30 . Po zakończeniu transmisji z wyścigu strefa kibica zamieni się w kino plenerowe.  Nie odbiegając od sportowej tematyki proponujemy seans filmu ,,Najlepszy’’. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył tzw. bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata.

 

Więcej na temat utrudnień w ruchu podczas Tour de Pologne w zakładce komunikaty: https://ckis.pl/utrudnienia-w-ruchu-podczas-tour-de-pologne/

Więcej  informacji na temat samego wyścigu na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie: https://www.gminaskawina.pl/aktualnosci/2022/06/79-tour-de-pologne-swiatowe-kolarstwo-wraca-na-polskie-drogi 

Miasto Gospodarz 7. etapu Tour de Pologne:

 

 

Gospodarz i Partner 7. etapu Tour de Pologne:

Partner Miasta Współorganizatora 7. etapu Tour de Pologne/Organizator Imprezy towarzyszącej Tour de Pologne na Rynku :

Partner Miasta Współorganizatora 7. etapu Tour de Pologne:

Sponsorzy i Partnerzy Imprezy towarzyszącej Tour de Pologne na Rynku:

Krystian Kosiorowski

Rynek w Skawinie