9. ICO CROSSMINTON ZA NAMI …

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
22/04/2023

Do 9. ICO CROSSMINTON Skawina 2023 100 pkt, zgłosiło się 43 zawodników z Polski i Słowacji reprezentujących następujace kluby sportowe: SbK Lipany, Speed Club Brzeszcze, PZSB Gorlice, KC Wolf Fighters i CKiS Skawina. Naszych przyjaciół z crossmintonowych pól i nowe osoby oraz kibiców zgromadzonych w hali sportowej powitał Jakub Krasuski, Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, życząc wszystkim uczestnikom udanych meczy, a widowni niezapomnianych emocji sportowych. A tych, jak się okazało podczas 74 meczy rozegranych w 7 kategoriach wiekowych nie zabrakło!

Jako pierwsi do rywalizacji w godzinach dopołudniowych przystąpili Juniorzy. Z pośród 24 młodych fascynatów szybkiej lotki, siedmiu zawodników CKiS: Tomasz Owsianka (BS U12), Michał Ślizowski (BS U12), Antonio Rojek (BS U12), Adam Kondek (BS U14), Igor Borycz i Bartosz Pobożniak ((BS U14) oraz Natalia Tokarska (OS U16) stanęło na polu gry po raz pierwszy. Za wszystkich mocno trzymaliśmy kciuki i… udało się.  Na podium zameldowali się Igor i Adam (III m-ce) a tuż za…  byli Bartosz i Natalia.

Fascynujące, bo aż trzysetowe pojedynki, mogliśmy oglądać  w wykonaniu Igi Kowalec i Maksymiliana Mrowczyka, grających w kategorii U12. Iga w finale, zaciekle walczyła ze Słowaczką Karolíną Čorňáková o prymat w GS U12. Ostatecznie trzeciego seta przegrała na przewagi i tym razem, musiała uznać wyższość rywalki. Maksymilian w półfinale z Pawłem Kowalskim (Speed Brzeszcze) zastosował wszystkie swoje crossmintonowe umiejętności niestety także i on po wyrównanej walce przegrał na przewagi wejście do finału w BS U12.

Z kolei Alicja Gorczyca, Marta Kurowska, Bartosz Śmiech i Oskar Sonik, sami sobie rzucili wyzwanie i stanęli w szranki ze starszymi bardziej doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami zgłoszonych w kategoriach  OPEN i WS. Szacunek dla wszystkich naszych juniorów za podjęcie takiej decyzji, która w przypadku Oskara Sonika, niejednemu rywalowi przysporzyła mnóstwo sportowych „kłopotów”. Oskar walczył jak równy z równym, pozostawiając w pokonanym polu min. Mateusza Faskę, jednego z naszych najbardziej utytułowanych wychowanków. Pokazał wspaniałą technikę i zasłużenie zapracował na brązowy krążek, plasując się tuż za Vladimírem Pjecha i Mateuszem Knapczykiem!

Laury zwycięstwa w postaci niepowtarzalnych medali i dyplomów wręczali: pani Monika Gudzowska-Popowicz oraz trenerzy sekcji crossmintona CKiS Gabija i Andrzej Jančunscy. Tradycyjnie gracze skawińskiego turnieju, poza pakietami startowymi, mogli liczyć na uśmiech losu…

Czołówka z podium przedstawia się następująco:

Miejsce Kategoria GS U12 Klub
1 Karolína Čorňáková SbK Lipany
2 Iga Kowalec CKiS Skawina
3 Kinga Chalcarz Speed Club Brzeszcze
3 Kalina Jagiełło Speed Club Brzeszcze
Miejsce Kategoria BS U12 Klub
1 Szymon Pena CKiS Skawina
2 Paweł Kowalski Speed Club Brzeszcze
3 Olaf Jasiński CKiS Skawina
3 Maksymilian Mrowczyk CKiS Skawina
Miejsce Kategoria OS U16 Klub
1 Romana Michalikova SbK Lipany
2 Szymon Kondek CKiS Skawina
3 Martyna Badura  CKiS Skawina
3 Anna Wachowicz Speed Club Brzeszcze
Miejsce Kategoria BS U14   Klub
1 Sebastian Pietrzyk CKiS Skawina
2 Nikodem Bącela CKiS Skawina
3 Adam Kondek CKiS Skawina
3 Igor Borycz CKiS Skawina
Miejsce Kategoria OPEN   Klub
1 Mateusz Knapczyk CKiS Skawina
2 Vladimír Pjecha SbK Lipany
3 Oskar Sonik CKiS Skawina
3 Adrian Wolczyk Silesia Speeders
Miejsce Kategoria MS O40 Klub
1 Wojciech Rykała PZSB Gorlice
2 Rastislav Michalik SbK Lipany
3 Jan Wincenciak KC Wolf Fighters
3 Damian Swęd Speed Club Brzeszcze
Miejsce WS Klub
1 Beata Jagiełło Speed Club Brzeszcze
2 Joanna Kowalczyk Speed Club Brzeszcze
3 Silvia Hiscakova SbK Lipany
3 Aneta Chalcarz Speed Club Brzeszcze

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za obecność i pasjonującą grę zarówno podczas meczy grupowych, jak i rozgrywek finałowych. Życzymy sukcesów w kolejnych zawodach, które sobie zaplanowaliście i zwyczajowo już teraz zapraszamy na listopadową 250-kę!

FOTORELACJA (Jarosław Karasiński)

 

Barbara Brodzińska

(AZG)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl