Afera z makaronem w tle

Pałacyk "Sokół"
Skawina
28/04/2019

Ostatni weekend kwietnia był pracowity dla aktorów Teatru Maska. W związku z dużym zainteresowaniem widzów powtórzyli sobotni spektakl pt. „Kto nie ma, nie płaci” i również w niedzielę zapewnili sobie prawie pełną salę.

Sztuka przenosi nas do Mediolanu, gdzie obserwujemy  dzień z życia dwóch małżeństw – Antonii i Giovanniego oraz Margherity i Luigiego, którzy – jak wiele innych osób – walczyć muszą z coraz większymi podwyżkami cen żywności. Mężczyźni to przyjaciele pracujący w fabryce, żony to typowe „kury domowe”. W czasie szturmu na supermarket Antonia wraz z innymi okrada go i przynosi do domu sporo toreb z jedzeniem. Tak rozpoczyna się farsa autorstwa noblisty Dario Fo, w której satyryczny efekt daje zderzenie serii zabawnych scenek z ostrą wymową społeczną.

Widzowie docenili świetne kreacje aktorskie Maskowiczów, wybuchając naprzemiennie głośnym śmiechem i oklaskami. Na scenie zobaczyliśmy:

Aleksandrę Lasoń jako Antoninę

Wiktorię Zielińską jako Margheritę

Łukasza Pierożka jako Giovanniego

Wacława Szwarca jako Luigiego

Dominika Liska jako Strażnika/Inspektora/Ojca

Mimo deszczowej pogody za oknem, u nas  w sali teatralnej atmosfera była naprawdę gorąca. Św. Eulalia czuwała nad nami 😉 a w tle rozbrzmiewała Zuppa Romana.

Tradycyjnie, charakteryzacje i scenografię stworzyła niezastąpiona Marta Tyrpa, a wszystko odbywało się pod czujnym okiem naszego ulubionego reżysera, Andrzeja Morawy.

Dziękujemy Aktorom za to, że w ten weekend nikt nie opuścił sali teatralnej Pałacyku Sokół w złym humorze, a dla fanów Maski mamy dobrą wiadomość, zapraszamy na kolejny spektakl już w maju!

Galeria zdjęć: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/sets/72157680142915888

Anna Wrzoszczyk

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl