Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

„Akademia Pana Kleksa” zawsze skradnie serca

19/06/2018

Pierwszym spektaklem jaki zobaczyliśmy w ramach SCENY MŁODYCH podczas wtorkowych prezentacji XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego była „Akademia Pana Kleksa”, spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Borku Szlacheckim.

W spektaklu wystąpiło aż 17 wykonawców, doskonale czujący atmosferę ambrożowskiej akademii. Zbierania piegów, kleksomania czy wspólne śpiewania znanych wszystkim piosenek do tekstów Jana Brzechwy jak „Na wyspach Bergamutach”, „Dzik”, czy „Małpy”,  nie mogły nie porwać widowni. Publiczność podrygiwała w rytmie i wspólnie z aktorami nuciła znane sobie piosenki. Oprawę muzyczną do spektaklu przygotowała Pani Lidia Żmuda, która jednocześnie akompaniowała dzieciom w czasie przedstawienia. Reżyserem i autorem scenariusza była Pani Jolanta Rapacz, natomiast scenografię przygotowała Pani Bernadetta Odzimek.

Przypomnijmy, iż Zespół Teatralny w Szkole Podstawoej w Borku Szlacheckim istnieje od września 2017 roku. Tworzą go uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej. Spektakl „Akademia Pana Kleksa” zostal nagrodzony I miejscem w I Gminnym Festiwalu Form Teatralnych Melpomena 2018.

 

Marta Tyrpa

(JK)

Fotogaleria ze spektaklu: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/sets/72157670293785098

[fot. Jarosław Karasiński]