„Ale to już było”… ale czy na pewno?

Pałacyk "Sokół"
Skawina
20/06/2021

W piękny, słoneczny, czerwcowy wieczór mogliśmy wysłuchać uroczego koncertu o tytule przywołującym piosenkę Andrzeja Sikorowskiego. Przed publicznością skupioną wśród casimirowskiego platana i  króla Kazimierza Wielkiego – dumnie stojącego na postumencie, który wydawał się zerkać na śpiewających na schodach Pałacyku „Sokół”, rozpoczęliśmy koncert najmłodszych podopiecznych Katarzyny Szybisty. W koncercie „Ale to już było” usłyszeliśmy aż siedemnaście piosenek nie tylko z typowo dziecięcego repertuaru, ale także z polskiej rozrywkowej sceny muzycznej.

Koncert otworzyła  Ewa Przebinda, Kierownik Działu Realizacji Projektów Kultury, przybliżając ideę zorganizowania tego wydarzenia. To urocze podsumowanie artystycznego sezonu, który z racji na pandemiczny charakter był wyjątkowo trudny. Zajęcia on-line nie zniechęciły do twórczej pracy i udało się zwieńczyć je przyjemnym dla oka i ucha koncertem. Konferansjerami wieczoru byli członkowie zespołu Mini Tanto Lilianna Jarzębińska i Mateusz Pierożek, którego mogliśmy także usłyszeć w chórkach piosenek. W roli prowadzącej doskonale wtórowała im Nadia Rokicka.

Koncert otworzyła „Piosenka drewnianych lalek” w wykonaniu zespołu MINI TANTO, którą mogliśmy usłyszeć już podczas widowiska „Mam tę moc”. Artyści zaśpiewali ją na schodach Pałacyku, wykonując podczas utworu fragment choreografii marionetek, przygotowanej przez Monikę Fliszewską. Rejestrację koncertu „Mam tę moc” dalej można obejrzeć  na naszym kanale YouTube.

Zespół Mini Tanto wystąpił w składzie: Mateusz Pierożek, Karolina Kulig, Daria Nowak, Wiktoria Konieczna, Lilianna Jarzębińska, Aniela Mądra, Julia Dąbrowska. Kolejnym utworem była „Zuzia, lalka nieduża”  w wykonaniu zespołu młodszego. W tej piosence usłyszeliśmy Laurę Słabosz, Zuzię Bożenko, Adę Rus, Anastazję Kaszycką, a gościnnie zespół wsparły Ania Milc i Zuzia Stasik. Zaraz potem na scenie, za sprawą pięknych głosów Zuzi Bożenko i Laury Słabosz zabłysła „Gwiazda Filmowa”. Mateusz Pierożek w dygresji o trudnym swoim porannym wstawaniu zapowiedział piosenkę „Bo ja lubię spać” w wykonaniu  Ady Rus, Leona Sajka, Anastazji Kaszyckiej i Oli Skrzypek. Następnie o „Ogórku wąsatym” usłyszeliśmy za sprawą Leona Sajka, Karola Grabysa, Anastazji Kaszyckiej, Ady Rus i Oli Skrzypek.

Kiedy przed publicznością pojawili się wokaliści Zespołu Młodszego, wsparci chórkiem Mini Tanto, na scenie zabrzmiała „Kaczka Dziwaczka”, by za moment oddać pałeczkę zaśpiewanej przez Karoline kulig piosence Heleny Majdaniec „Rudy, rudy rydz”. O biedroneczkach w kropeczki zaśpiewała Nadia Goryl, a ciut starszy zespół w składzie: Weronika Żak, Maja Czopek, Olivia Zelek na scenę wkroczył z piosenką z repertuaru Anny Jantar, „Tyle słońca w całym mieście”. W chórkach towarzyszył mu zespół Mini Tanto. Karol Gabrysa porwał nas w podróż „Autostopem”, a Ania Milc przywołała „Wiosnę” piosenką Skaldów. Lena Lupa muzycznie opowiedziała co jest „Dozwolone od lat 18″, a Kamila Trojanowska i Zuzia Stasik w ten upalny wieczór orzeźwiły nas deszczykiem,  a to za sprawą piosenki „Ciągle pada”. Janek Paździor zaśpiewał piosenkę „Tak bardzo się starałem” z repertuaru Czerwonych Gitar, a Nadia Rapacz i Amelia Bobek – „O mnie się nie martw”. Kolejny raz na scenie wystąpił duet Olivia Zelek i Kamila Trojanowska, tym razem w piosence z repertuaru Haliny Kunickiej „Orkiestry Dęte”.

Otwierający koncert zespół Mini Tanto zakończył go piosenką z repertuaru  Janusza Laskowskiego „Kolorowe jarmarki”, która szerszej publiczności może bardziej kojarzyć się z wykonaniem Maryli Rodowicz.

To było urocze zamknięcie rocznej pracy warsztatów wokalnych, które prowadziła i sfinalizowała pięknym koncertem Katarzyna Szybisty. Wieczór zakończyliśmy wręczeniem dyplomów i porcją pysznych lodów. Cieszymy się, że nasza muzyczna scena pęka w szwach… Licznie rodzą się u nas wokalne talenty, które nie omieszkamy odkryć przed Państwem w nowym roku artystycznym.

W koncercie „Ale to już było” wystąpili:
Laura Słabosz, Zuzia Bożenko, Ada Rus , Anastazja Kaszycka, Ania Milc, Zuzia Stasik, Leon Sajek, Ola Skrzypek, Karol Grabysa, Karolina Kulig, Nadia Goryl, Weronika Żak, Maja Czopek, Olivia Zelek, Lena Lupa, Kamila Trojanowska, Jan Paździor, Nadia Rapacz, Amelia Bobek

Zespół Mini Tanto:
Mateusz Pierożek, Karolina Kulig,Daria Nowak, Wiktoria Konieczna, Lilianna Jarzębińska, Aniela Mądra, Julia Dąbrowska.

Reżyseria koncertu, opieka artystyczna: Katarzyna Szybisty

Realizacja dźwięku: Stanisław Calik, asystent Jakub Kutek

Foto: Jarosław Karasiński (fotogaleria z koncertu do obejrzenia TU)

 

Marta Tyrpa

(AR)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl