„American dream”, czyli w drodze przez Stany Zjednoczone

Pałacyk "Sokół"
Skawina
20/05/2022

Serdecznie zapraszamy 20 maja (piątek) na ostatnie już w tym sezonie spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.Tym razem wraz z prelegentami wyruszymy szlakiem traperów i eksploratorów „Dzikiego Zachodu”… Amerykańskich miasteczek i Parków Narodowych… Zapraszamy do Stanów Zjednoczonych. Poprowadzą nas Magdalena i Kamil Szyjka, autorzy bloga Podróżnicy po Godzinach.

„Podróż do Stanów to cel lub marzenie większości podróżników. Wiedzieliśmy, że prędzej czy później tam dotrzemy i z sukcesem zrealizowaliśmy w ten sposób naszą podróż poślubną. Ale nasza wyprawa „za wielką wodę” zaczęła się znacznie wcześniej, bo podczas pierwszego z wielu pobytów na Islandii. Dlaczego? To tam zaznaliśmy luksusu w postaci spania na dziko, radości w śniadaniach na wietrze i solidnej dawki adrenaliny podczas szukania miejsc noclegowych.”

Magdalena Szyjka – miłośniczka miast i zatłoczonych ulic, pełnych różnorodnych ludzi, jednocześnie bezgranicznie zakochana w surowych i naturalnych krajobrazach krajów północy. Mózg planistyczny większości wypraw i mistrzyni wyszukiwania miejsc, których nie ma w przewodnikach. Uzależniona od instagrama podróże zapamiętuje muzyką i zapachem. Żyje w myśl zasady nothing to lose and world to see.

Kamil Szyjka – człowiek północy, który kocha zimno, zaspy śniegu i minusowe temperatury. Lubi kilka razy w roku przełączyć się na „tryb włoski” i spędzić czas w małych miasteczkach na włoskiej prowincji. Jeśli plan podróży wymyka się spod kontroli to tylko dlatego, że chce zobaczyć jeszcze, co jest za zakrętem? Ciekawość świata i ludzi sprawiła, że w podróżach odnajduje spokój i siłę. Jak sam przyznaje, największą jego pasją jest drugi człowiek. Przez przyjaciół tytułowany jako Don Camillo – przez zamiłowanie do książek Guareschiego. Wyznaje dewizę Marka Kamińskiego: „Liczy się droga, nie cel”.

„Nie połączyły nas podróże, to raczej my je sobie wymyśliliśmy, jako sposób na życie po godzinach. I tak od 10 lat łapiemy okazje, szwędamy się po lotniskach i dworcach, szukamy ciekawych kierunków, staramy się spełniać marzenia i zostawiać po sobie trochę dobra. Bo to jedyne, czym możemy się dzielić.”

Podróżowanie to doskonała nauka radzenia sobie w wielu sytuacjach i po prostu doświadczania życia.

Zapraszamy w piątek, 20 maja, o godzinie 18.00 do Pałacyku „Sokół”.

Wstęp wolny

Joanna Kurpiel

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl