Artystyczne triki Małgosi i Moniki – sutaszowe arcydzieło

online
18/05/2021

Nasz artystyczny duet, który tworzą dwie kreatywne panie – Małgorzata Tomala i Monika Fliszewska, po raz kolejny zaprasza na spotkanie z cyklu  „Artystyczne triki Małgosi i Moniki”. Tym razem warsztaty poprowadzi gość specjalny – Olga Gabryś, która wprowadzi nas w arkana haftu sutaszowego. Ponieważ  26 maja obchodzimy Dzień Matki, spotkanie będzie okazją do zrobienia pięknej biżuterii, którą będziemy mogli obdarować nasze mamy w podziękowaniu za ich miłość  i trud włożony w nasze wychowanie.

Przypadek sprawił, że pani Olga pokochała sutasz – kunsztowną technikę tworzenia biżuterii, a my mamy nadzieję, że tę miłość uda się przekazać również uczestnikom warsztatów.  Podczas majowego spotkania nasz gość pokaże, jak z drobnych elementów tworzyć duże projekty: od pomysłu przez dobór kolorów, uszycie, połączenie w całość, po wykończenie poprzez doszycie zapięć, bigli itp. To żmudna praca, ale efekt wart jest zaangażowania. Użycie kamieni szlachetnych i pracochłonny proces tworzenia sprawiają, że biżuteria z sutaszu staje się luksusowym wyrobem.

Na transmisję zapraszamy 18 maja o godzinie 17.00 do grupy CKiS LIVE na Facebooku. Lista elementów, w jakie należy się zaopatrzyć, aby stworzyć prezentowaną podczas warsztatów biżuterię, zostanie podana w trakcie spotkania. Do zobaczenia!

Monika Fliszewska

(AR)

online