Artystyczne triki w świątecznym klimacie

online
23/03/2021

We wtorek 23 marca, tradycyjnie o godzinie 17.00, odbyło się kolejne, czwarte już spotkanie z cyklu Artystyczne triki Małgosi i Moniki, które poprowadziły Małgorzata Tomala i  Monika Fliszewska.

Tym razem wirtualne warsztaty kręciły się „Wokół świątecznego stołu”. Do wykonania zaproponowana została ścienna kompozycja, której bazę stanowiła stara rama obrazu, plastikowy srebrny talerz i siatka ogrodowa. Podstawa  dopełniona sztucznymi kwiatami, gałązkami i dekoracyjnymi jajkami stworzyła niebanalną dekorację. Z nią w duecie został wykonany stroik, którego bazę stanowił taki sam srebrny talerz i podobne elementy dekoratorskie, jakie pojawiły się w pierwszej kompozycji. Razem stworzył dopełniający się komplet.

Kolejną propozycją była dekoracja zainspirowana bożonarodzeniowym podłaźnikiem. Bazę do niego stanowiły drewniane koła owinięte sznurkiem używanym do makramy oraz drut, który scalił ze sobą trzy koła tworząc bryłę przestrzenną przypominającą stożek. Po nadaniu mu pożądanego kształtu, wyklejeniu jajeczkami, kwiatami wiśni i ozdobnymi piórkami cała konstrukcja nabrała niepowtarzalnego uroku. I choć może kształtem nie przypominała podłaźnika, w otoczeniu innych świątecznych dekoracji stanowić będzie z pewnością nie lada gratkę.

Mamy nadzieję, że zaproponowane Państwu, stworzone przez ARTDUO kompozycje nadadzą się nie tylko do udekorowania stołu, ale również przestrzeni wokół niego.

Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w warsztatach na żywo zachęcamy do korzystania z naszego kanału YouTube, gdzie można znaleźć zapis spotkania, do odtworzenia w dowolnym czasie.

Życzymy zdrowych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy i mamy nadzieję, że naszą garścią inspiracji udało się wprowadzić Państwa w wyjątkową atmosferę zbliżających się dni.

Monika Fliszewska

(AR)

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmVeAVtm (fot. Jarosław Karasiński)

 

online