”Bajeczną fiestą” KULTURESKI otwarliśmy nowy, kalendarzowy rok w cyklu Teatr Dzieciom.

Pałacyk "Sokół"
Skawina
10/01/2022

Zanim rozpoczęliśmy spektakl wspólnie zastanowiliśmy się z dziećmi, jak należy się zachowywać w teatrze i czego w nim nie wolno robić. Na pewno zapamiętamy jedną z sugestii naszej młodziutkiej widzki,  że w teatrze nie należy gryźć… nikogo i niczego, i doskonale do tej zasady wszyscy zgodnie się zastosowali. Zatem spektakl minął bezkrwawo, z ogromną ilością śmiechu, ruchu i doskonałej zabawy!

Podczas „Bajecznej fiesty” poznaliśmy najbardziej rozśpiewane owady na łące: Biedronkę Ilonkę i Pszczółkę Julkę. Natomiast Jelonek Bronek okazał się jedynym w swoim rodzaju mistrzem parkietu… no może trawnika czy łąki, mistrzem ekotańca – połamańca. I ta wspaniała trójka stworzyła niesamowity zespół rock’nd’jelonowy – The Jelonband! To jelonowa trio-kapela codziennie urządzała na łące „Bajeczną Fiestę”. W ten sposób chciano uczcić Święto Przyrody, które powinno trwać co dzień, niezmiennie, bo świat jest taki piękny, że warto śpiewać i grać peany na jego cześć. Niestety ktoś zakłócił tę idyllę, a zrobił to największy truciciel świata – człowiek. Zatem nasz jelonowy band postanowił razem z dziećmi przypomnieć sobie, jak należy zadbać o Matkę Ziemię – jak ją oczyścić, jak uzdrowić i uczynić czystą oraz ekologiczną. Zatem bohaterami spektaklu stały się dzieci, które biorąc udział w eko-konkurencjach zdobyły tytuł EkoKróla Bajecznej Ekologicznej Fiesty. Zgodnie z tytułem: śpiewaliśmy, tańczyliśmy, pląsaliśmy i ze śpiewem na ustach segregowaliśmy śmieci. No czyż nie był to cudowny sposób na edukację? A  dodatkowo uwierzyliśmy w siebie i swoje możliwości, dzięki którym możemy być  kim tylko chcemy – ekobohaterem, tancerzem, a nawet… czarodziejem! Na zakończenie spektaklu zaśpiewaliśmy „Ole ole, ole ole! Czysta przyrodo – kochamy cię!”,  najgłośniej jak tylko mogliśmy, aby usłyszała nas cała Skawina.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spektaklu https://bit.ly/3GhtMtd fot. Jarosław Karasiński

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i cudownie spędzony czas. Już dziś zapraszamy na lutowy spektakl w wykonaniu grupy O! Teatr zobaczymy przedstawienie „Król Maciuś Pierwszy”.

Zachęcamy do zakupu biletów w cenie: ulgowy 15 zł (obowiązuje dzieci od 2 roku życia), normalny 20 zł do nabycia w:

1) w kasie głównej CKiS (Basen Camena – 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (gotówką),

2) w kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 7:00 do 21:00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),

3) w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem (sprzedaż prowadzona będzie WYŁĄCZNIE w miarę wolnych miejsc na widowni).

Sugerujemy, by w przypadku niezakupienia biletu w przedsprzedaży, w dniu spektaklu upewnić się telefonicznie pod nr 12 256 96 60 w. 30, czy są one jeszcze dostępne.

UWAGA! Spektakl realizowany będzie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a widzowie będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką.

W związku z odgórnymi obostrzeniami obowiązują ograniczenia ilości osób na widowni, tj. 30% pełnego obłożenia sali. Do limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

w nawiązaniu do powyższego, dozwolony przepisami limit miejsc dla niezaszczepionych przeznaczamy W PEŁNI dla naszych małych widzów, do których kierowany jest spektakl. Dzieciom mogą towarzyszyć na widowni TYLKO osoby zaszczepione, za okazaniem Unijnego Certyfikatu Covid, posiadającego kod QR w wersji papierowej lub elektronicznej.

Wszystkich widzów obowiązuje przedłożenie ważnego, podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika wydarzenia kulturalnego przed wejściem na spektakl.

Marta Tyrpa

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl