„Balonowe Podróże” ku zaskoczeniu milusińskich

Pałacyk "Sokół"
Skawina
11/04/2022

Wprawdzie w poniedziałkowe spotkanie w ramach Teatru Dzieciom miało upłynąć na spotkaniu z Zefirkiem i Spółką w Krainie Żywiołów, to nie z mniejszą radością daliśmy się ponieść „Balonowym Podróżom”, w które porwał nas zapowiadany krakowski Teatr w Ruchu.
Przeżyliśmy fantastyczną interaktywną przygodę, przepełnioną muzyką i ruchowo-muzycznymi zadaniami. Nasi mali widzowie poznali trzech przesympatycznych mieszkańców łąki: energetyczną Panią Kwiatek, leniwego Smoka Obiboka i niespodziewanego gościa – Minionka Boba. Kwiatuszek – pasjonat czytania i uświadamiania, jak nie być samochwałą, sam chwilowo popada w samozachwyt; Smok zwany Obibokiem, fanatycznie oddaje się samodrzemkom, uwielbia ucinać sobie drzemki na łące i delektować się promieniami słonecznymi, przekonywał, że chętnie zrezygnowałby z leniuchowania i walczył jak tygrys, gdyby ich zaatakował kosmiczny rój, ale do tego potrzebuje misji i adrenaliny (wspólne gotowanie makaronu zaproponowane przez Kwiatka, na pewno do tych pożądanych wyzwań nie należy). Dla urozmaicenia łąkowego życia Minionek dzieli się z przyjaciółmi tajemnicą o istnieniu odległej Balonowej Krainy. Bohaterowie wspólnie przygotowują się do przygody, do której zapraszają również obecne na sali dzieci. Oj, co tam się działo! Były tańce solo i w duetach, kuperki tańczyły w prawo i lewo, zabrzmiały rock and roll’owe rytmy i odbyły się wyścigi w rurowych tunelach, a wszystko po to, by w końcu dotrzeć do Balonowej Krainy… Warto było, naprawdę warto dać się ponieść Teatrowi w Ruchu.

A już za miesiąc, ostatnie spotkanie w ramach naszych dziecięcych spotkań z teatrem. Zobaczymy „Bajkę o Królewnie Marysi i Lodowej Górze” w wykonaniu znanej już naszym widzom grupy O! Teatr. Nie przegapcie – przyjdźcie, do zobaczenia!

Fotogaleria Teatr Dzieciom „Balonowa Przygoda” – Teatr w Ruchu

Marta Tyrpa

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl