Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Barokowo piękny Muzyczny Poniedziałek

19/03/2018

W ramach cyklu „Muzyczne Poniedziałki” zapraszamy na koncert klasyków epoki baroku w wykonaniu: Krystyny Kutnik (fortepian), Arkadiusza Babińskiego (fagot) oraz Radosława Bukały (wiolonczela).

W programie koncertu znajdą się kompozycje Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna oraz Benedetto Marcello.

KRYSTYNA KUTNIK

W 1995 roku ukończyła Liceum Muzyczne im. Sergiusza Rachmaninowa w Kiszyniowie (Mołdawia). W Krakowskiej Akademii Muzycznej studiowała w klasie fortepianu i w klasie kameralistyki pod kierunkiem prof. Janiny Baster. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu duetów fortepianowych. Uczestniczyła w wielu kursach, m.in.: w kursach mistrzowskich w Rostocku. Wspólnie z Katarzyną Falaną występuje z powodzeniem w duecie fortepianowym – m.in. udział w konkursach w Rzymie (II nagroda), w Neuchatel i w Kownie. Od 1999 pianistka pracuje na stanowisku korepetytora śpiewaków-solistów w Operze Krakowskiej. Jest także pracownikiem Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertowała w wielu krajach Europy oraz na estradach krajowych, wykonywała nagrania dla Polskiego Radia. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami i światowej sławy śpiewakami (m.in. z Małgorzatą Walewską i Mariuszem Kwietniem).

RADOSŁAW BUKAŁA

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli prof. D. Imiełowskiej. W klasie kameralistyki współpracował z prof.  D. Mroczek-Szlezer. Swoje umiejętności doskonalił, biorąc udział w lekcjach i kursach mistrzowskich. Doświadczenie  orkiestrowe zdobywał współpracując, m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Polish Art Philharmonic pod batutą: K. Pendereckiego, J. Maksymiuka, J. Axelroda, M. Maciaszczyka, T. Tokarczyka, M. Nałęcza-Niesiołowskiego, P. Rubika. Od  2004  r. jest  koncertmistrzem Opery Krakowskiej. Jest także współzałożycielem kwintetu wiolonczelowego Cellostrada, działającego nieprzerwanie od 2010 r., z którym koncertuje w kraju i zagranicą.

ARKADIUSZ BABIŃSKI

Naukę gry na fagocie rozpoczął pod kierunkiem Romana Wojtali w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie profesora Stanisława Lecha. Od 1993 r. jest pierwszym fagocistą Opery Krakowskiej, z którą odbył liczne tournee po Europie. Współpracował z Stadt Theater Goerlitz, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Muzycznym w Lublinie. Był pierwszym fagocistą Filharmonii Sudeckiej. Nagrywał płyty ze znanymi polskimi sopranistkami: Teresą Żylis-Garą, Krystyną Tyburowską, Katarzyną Oleś-Blachą. Jest współzałożycielem bielskiego Amadeus Trio, z którym koncertuje do dziś.

19 marca 2018 r. (poniedziałek), godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”.

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel

(AR)2