BNO Skawina 2023 na 102!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
Park Miejski
Skawina
Skawińskie Błonia
Starorzecze Skawinki
28/05/2023

28 maja, 102 zawodników po raz ostatni z perforatorem w roli głównej, wzięło udział w X Biegu Na Orientację – Skawina 2023. Tym samym skawiński orienteering, który jako jedyny w Małopolsce odbywał się w tej formule przeszedł do historii …

Punktualnie o 10.01 Sędzia Główny zawodów, Jacek Kozłowski wraz z córką Olgą wypuścili na trasę pierwszą czwórkę biegaczy. Każdy z nich miał do pokonania trasę przypisaną do 5 kategorii wiekowych z uwzględnieniem podziału na płeć. Trasy różniły się długością i liczbą punktów kontrolnych, których poprawność odbicia miała decydujący wpływ na ostateczną kolejność miejsc na mecie. Biegaczy z mapą w ręku, którzy odnalezienie lampionu potwierdzali na karcie startowej, można było spotkać na terenach Parku Miejskiego, Starorzecza i Błoń Skawińskich oraz osiedla przy ul. Popiełuszki.

Biegi Na Orientację cieszą się dużą popularnością wśród rodzin, o czym świadczy rokrocznie duża liczba uczestników zgłaszających do tej kategorii. Są też wśród nas rodziny, które już „dorosły” i teraz biegają rodzinnie, ale każdy w swoim przedziale wiekowym…  W tegorocznych zawodach uczestniczyły 23 teamy, co dało nam 46 osób w kategorii R + dziecko do 9 lat, drugą pod względem liczby startujących okazała się L-ka z 27 zawodnikami, trzecią S-ka z 16 chłopcami i dziewczętami do lat 13 oraz M-ka i V-ka z odpowiednio 8 i 5 pasjonatami tej formy biegania. W tym roku po raz pierwszy zawodnicy otrzymali nr z chipem, a czas mierzyła FIRMA ULTIMASPORT.

Kto był najszybszy w poszczególnych kategoriach wiekowych, przedstawiamy poniżej:

R -> Paweł Miłoś z Milenką -> 00:16:53

VM -> Andrzej Moniak -> 00:18:28

VK -> Monika Topór -> 00:25:57

LM -> Piotr Rusinek -> 00:20:14

LK -> Honorata Zając -> 00:27:19

MM -> Paweł Ślusarczyk -> 00:23:57

MK -> Anna Ożóg -> 01:22:52

SM ->Jacek Miśkiewicz -> 00:21:33

SK -> Oliwia Klimek -> 00:46:29

Wyniki X BNO

Jak pokazują szczegółowe wyniki, podczas końcowej weryfikacji poprawności odbić kart startowych okazało się, że kilkoro uczestników nie mogło być sklasyfikowanych. Pomimo zawodu sportowego, nikogo z obecnych humor nie opuścił. Wszystko za sprawą niespodzianki przygotowanej przez CKiS dla każdego startującego. O tym, do kogo uśmiechnie się szczęście i opuści hale sportową z wybranym przez siebie upominkiem zadecydowali najmłodsi uczestnicy skawińskiego orieenteringu: Adrianna, Staś i Bartosz.

Każdy zawodnik jubileuszowych zawodów otrzymał od Organizatora pakiet startowy i okolicznościowy dyplom, przygotowany przez grafika CKiS – Jadwigę Kurek, najmłodsi sportowcy prezenciki, a czołówka stojąca na podium medale, które zostały wykonane wg projektu Kazimierza Zajdy. Zwieńczeniem uroczystego zakończenia ceremonii było uhonorowanie rodziny Państwa Kozłowskich:

Mija dekada a …

… Jolanta i Jacek Kozłowscy zawsze uśmiechnięci, pełni werwy i zapału do pracy. Swoją pasją do biegania z mapą w ręku zarazili #teamCKiS oraz tych, którzy rokrocznie powracają do nas, aby wspólnie przemierzać wytyczone trasy w poszukiwani ukrytych lampionów, wszak jak powiedzieliście…

… TO NIE JEST TRUDNE, A SPRAWIA MNÓSTWO FRAJDY!

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, składa podziękowanie za ogrom pracy, profesjonalizm, trud i zaangażowanie włożone w podwaliny nowatorskiej imprezy sportowej w gminie Skawina oraz fizyczny rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych.

Życzymy, by kolejne 10-ki były realizacją Waszych marzeń zarówno na niwie sportowej, jak i osobistej.

Wszystkim zawodnikom i ich kibicom dziękujemy za sportowe przedpołudnie, które wspólnie spędziliśmy w ten słoneczny dzień. Miło było widzieć znajome twarze i nowych biegaczy z mapą w ręku. Zachęcamy do kontynuacji biegania na orientację z #teamCKiS. Do zobaczenia za rok w nowej odsłonie!

Gdzie zostały ukryte lampiony, zobaczycie w fotorelacji przygotowanej przez Jarosława Karasińskiego tutaj.

 

Barbara Brodzińska

(AZG)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

Park Miejski


Skawina,

Skawińskie BłoniaStarorzecze Skawinki