„Brandysowe Róże” przywitały pasażerów „Pociągu Papieskiego”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
18/10/2019

W piątek 18 października w Pałacyku „Sokół” gościliśmy uczestników wycieczki śladami św. Jana Pawła II, popularnie zwanej „Pociągiem Papieskim”. Skawina to od kilku lat jeden z przystanków na trasie tego wydarzenia, a CKiS w Skawinie jest stałym partnerem dla Ośrodka Edukacji Obywatelskiej Centrum Młodzieży im. Dra Henryka Jordana, organizatora projektu.

Tym razem gościliśmy mieszkańców I Dzielnicy Krakowa, dla których specjalny program artystyczny przygotował zespół Brandysowe Róże ze Stowarzyszenia Seniorów i Juniorów Królewskiej Wioski Wielkie Drogi, według scenariusza pomysłodawczyni i liderki grupy – pani Zuzanny Wędzichy. Skecze przeplatały się z piosenkami, scenki taneczne z poetyckimi, a wszystko okraszone kolorowymi kostiumami i pomysłową charakteryzacją, więc jest oczywistym, że Brandysowe Róże oczarowały publiczność. Był śmiech, wspólne śpiewanie, a nawet – statystowanie w spektaklu. Jak zawsze czas nam upłynął za szybko i trzeba się było pożegnać… Do zobaczenia za rok!

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 – Elżbiety Gutierrez za nieocenioną pomoc logistyczną i użyczenie parkingu szkolnego dla autokarów z uczestnikami wycieczki.

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmHQVTGM (fot. Jarosław Karasiński)

Joanna Kurpiel

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl