Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

„Bruno Sznajder” – Maska zaprasza

25/02/2018

Sympatyków Teatru Maska zapraszamy 25 lutego na krótką jednoaktówkę o Lisie i Kogucie – tragikomedię napisaną z dramaturgiczną maestrią przez Sławomira Mrożka.

O godzinie 18.00 zobaczymy pierwszą popremierową odsłonę spektaklu ”Bruno Sznajder”, który swoja premierę miał w czerwcu zeszłego roku w ramach XIV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego.

W nowocześnie urządzonym gabinecie biurowym spotykają się: Prezes Towarzystwa Miłośników Myśli, Kogut – racjonalista (Łukasz Pierożek) i Lis – idealista, jego prawa ręka i partner w negocjacjach (Mateusz Droździewicz). Po chwili dołącza do nich… „blady towarzysz podróży” (Kamil Cudejko), który swym nagłym powrotem do świata żywych wywołuje spory zamęt i ferment. „Bruno Sznajder” to przenikliwa i ponadczasowa opowieść o przewrotnej grze, w której odsłaniają się kolejne ludzkie przywary. Wydaje się jakby Mrożek czerpał inspirację ze starych dobrych bajek moralizatorskich.

Reżyseria : Andrzej Morawa
Charakteryzacja, opieka artystyczna: Marta Tyrpa

Licencja na wystawienie w/w utworu została wydana przez stowarzyszenie Autorów ZAIKS

 

Marta Tyrpa

(AR)