Brydż gościnnie na Śląsku

inna lokalizacja
10/12/2022

W sobotę, 10 grudnia, w Starochorzowskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów oraz turniej dla zawodników początkujących. W obu swoją obecność zaznaczyli zawodnicy CKiS, a sensacyjnymi zwyciężczyniami głównej rywalizacji zostały 11-letnia Klara Kozłowska i 13-letnia Milena Klimiuk. Nie dość, że niemal najmłodsze w stawce (do lat 26), to jeszcze stało się to w rywalizacji open.

Dobre wyniki odnotowały także inne pary: na szóstym miejscu zakończyli rywalizację Emilia Massalska i Ignacy Kotewicz, na dziewiątym – Weronika Romańska i Karolina Stępkowska, a na dziesiątym – Adam Stachura i Błażej Mróz. Z kolei wśród początkujących, ostatnie rozdania odebrały miejsce na podium Adamowi Wieciechowi i Mateuszowi Janikowi, którzy niemal cały czas byli w czołowej trójce, by na koniec spaść na siódme miejsce w gronie 30 par. W tej grupie rywalizowali też nasi najmłodsi adepci: Katarzyna Kowalczyk, Makar i Bohdan Shulha oraz Jan Migo.

– Turniej w Chorzowie potraktowaliśmy jako uzupełnienie regularnego treningu. Nie miałem żadnych oczekiwań wynikowych, zwłaszcza, że jechać nie mogło sporo czołowych graczy, a zdecydowałem na ustawienie par w mocno eksperymentalnych składach. Dlatego zwycięstwo Klary i Mileny, i to wywalczone z bardzo wyraźną przewagą, nad starszymi i doświadczonymi graczami (głównie ze Śląska), zaskoczyło nawet mnie. Brawa dla dziewcząt! – ocenił po zawodach trener Marcin Kuflowski.

Grudzień dopiero się zaczął, ale startów przed naszą młodzieżą jeszcze całkiem sporo. W najbliższy weekend zagrają w rozgrywkach o mistrzostwo 3 Ligi Małopolskiej oraz krakowskiej „okręgówki” (oczywiście przeciwko dorosłym), a w przerwie świąteczno-noworocznej aż trzy nasze pary zagrają w II etapie rozgrywek kadry młodzików. Po raz pierwszy w historii zmagania tej rangi, mające na celu wyłonienie reprezentacji kraju, odbędą się w Skawinie. Trzymamy kciuki za naszych!

Tomasz Kutek

(KK)

inna lokalizacja