Brydż Młodzieżowy w Skawinie

OKR "Gubałówka"
Skawina
19/04/2022

19 kwietnia, tj. wtorek, Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny Gubałówka w Skawinie będzie gościł uczestników Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kategorii do lat 15 i do lat 12 oraz 1. Mistrzostw Polski Południowej Par i Drużyn Juniorów.
Zawody juniorskie będą jednocześnie eliminacją regionalną do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
W zawodach udział wezmą zawodnicy z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego, w tym aktualni reprezentanci kraju w kategoriach młodzieżowych i znakomita grupa medalistów imprez krajowych rangi mistrzowskiej.
Szacuje się, że łącznie na starcie stanie około 120-160 uczestników z takich miejscowości jak: Skawina, Kraków, Tarnów, Zakopane, Bielsko-Biała, Skoczów, Pszczyna, Katowice, Chorzów, Bytom, Kielce, Rzeszów.
W ramach zawodów planuje się rozegranie następujących konkurencji:
– Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 12
– Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 15
– Mistrzostwa Polski Południowej Par Juniorek do lat 18
– Mistrzostwa Polski Południowej Par Juniorów do lat 18
W ramach każdej konkurencji wyłoniona zostanie klasyfikacja drużynowa, do której liczyć się będą zsumowane wyniki dwóch najlepszych par. Z kolei w ramach całych mistrzostw wyłoniona zostanie klasyfikacja klubów uwzględniająca wyniki dwóch najlepszych par w każdej z konkurencji. Najlepsi zawodnicy otrzymają medale i puchary, a zwycięskie drużyny i kluby – dodatkowo puchary. Wszyscy zawodnicy otrzymają książkowe upominki rzeczowe. Przygotowany będzie też obiad i słodki poczęstunek. Sędziować będą jedni z najlepszych specjalistów w kraju, którzy zapewnią również nowoczesną obsługę teleinformatyczną imprezy, ze stworzeniem dedykowanej strony internetowej i transmisji wyników na żywo.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży są stałym punktem kalendarza Polskiego Związku Brydża Sportowego, jak również – jedną ze sztandarowych imprez wpisanych w lokalny krajobraz imprez sportowych. Skawina już po raz trzeci jest ich gospodarzem, w tym roku jednak – z uwagi na 30-lecie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, partnera organizacyjnego MZBS-u, postanowiono rozegrać zawody pod szyldem 1. Mistrzostw Polski Południowej Juniorów.

Marcin Kuflowski

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24