Brydżowa Kadra Polski dla CKiS

inna lokalizacja
20/06/2021

21/06/2021

W zakończonych niedawno rozgrywkach kadry młodzików świetnie spisali się zawodnicy CKiS Skawina. Dwoje z nich: Milena Klimiuk i Jan Trojak zakwalifikowało się do 3-parowej reprezentacji kraju, a dwóch kolejnych: Kacper Kisielewski i Jakub Michalski – uzyskało status pary rezerwowej. W rozgrywkach uczestniczyli ponadto Ignacy Kotewicz i Antoni Wójtowicz, zajmując w rywalizacji siódme miejsce, ale trzeba pamiętać, że obaj mają dopiero po 11 lat, a rywalizowano do lat 15!

– Cieszy, że potwierdziliśmy swoją wysoką pozycję w gronie najmłodszej kategorii wiekowej, jaką w brydżu jest kategoria młodzika. Milena i Janek byli „pewniakami” i choć wcale nie zagrali wspaniałych zawodów, udowodnili, że nawet nie osiągając szczytu formy, na podwórku krajowym są w ścisłej czołówce. Cieszy dobry występ młodszych graczy, w tym walka do końca o miejsce w kadrze Kacpra Kisielewskiego i Jakuba Michalskiego. Szczególnie w przypadku tego drugiego, 11-latka, jest czym się chwalić. Kuba gra bowiem w brydża nieco ponad rok, a był najlepiej rozwiązującym testy wśród wszystkich kadrowiczów! – skomentował wyniki swoich podopiecznych trener Marcin Kuflowski.

Biorąc pod uwagę wyniki młodych skawińskich brydżystów, żal, że zarówno światowa, jak i europejska federacja brydża, odwołały tegoroczne imprezy mistrzowskie i jedyna rywalizacja, na którą można w tym roku liczyć, odbywać się będzie w formule online. Tak czy inaczej, życzymy powodzenia naszym zawodnikom!

Instruktor sekcji brydża sportowego CKiS Skawina

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmW323cW

Marcin Kuflowski

(JK)

inna lokalizacja