Brydżowe święto w Skawinie

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
22/10/2023

Wielkimi krokami zbliża się kolejne brydżowe wydarzenie w Skawinie. W dniach 20-22 października w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS odbędzie się 4. Skawiński Mityng Brydżowy, będący 4. Memoriałem Leszka Nowaka „Oja”.

W związku z powyższym zapraszamy na cztery turnieje, w tym dwa rangi ogólnopolskiej, do naszego pięknego miasteczka. To tu 31 lat temu zaczęła się moda na brydża oraz gdzie, mówiąc pół żartem, pół serio, niedługo będzie tylu medalistów mistrzostw świata w brydżu co mieszkańców.

Przy okazji samego turnieju, zachęcamy również do dorzucenia cegiełki na Fundusz Stypendialny im. Leszka „Oja” Nowaka, który rokrocznie wspiera młodych i zdolnych brydżystów. Skąd pomysł na taką inicjatywę? Przytoczmy słowa instruktora sekcji brydżowej CKiS, Leszkowego wychowanka – Marcina Kuflowskiego:

„Leszek był wybitnym szkoleniowcem, zasłużonym działaczem sportowym, miłośnikiem i propagatorem brydża sportowego. To jednocześnie mój pierwszy trener, mentor, osoba, która pomogła mi otworzyć wiele drzwi i której działania w wielu wymiarach udaje mi się kontynuować i rozwijać. W marcu 2020 r. Leszek odszedł od nas, ale pamięć o Nim i Jego dokonaniach – nie odejdzie. Stąd pomysł na organizację Memoriału Leszka Nowaka. Stąd pomysł na utworzenie Funduszu Stypendialnego im. Leszka Nowaka. „Ojo”, jak nazywali go przyjaciele i znajomi, był współzałożycielem Działu Sportu i Rekreacji powstającym w 1992 roku przy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. To właśnie pod jego kierunkiem powstawała sekcja brydżowa CKiS. Był działaczem Polskiego i Małopolskiego Związku Brydża Sportowego, trenerem młodzieżowych reprezentacji kraju. Jego pasja zaraziła wielu przyszłych instruktorów i zawodników brydża. Pamięć o Nim chcemy kultywować między innymi w tych dwóch działaniach – organizacji Skawińskiego Mityngu Brydżowego oraz tworzeniu Funduszu Stypendialnego.”

Tu: Harmonogram Mityngu i Zapisy

Zapraszamy do udziału i do wspierania Funduszu Stypendialnego.

Tomasz Kutek
KK

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl