Brydżowe zmagania ligowe

OKR "Gubałówka"
Skawina
18/02/2022

20/02/2022

Weekend: 18 do 20 lutego br. minął pod znakiem brydża sportowego. Przez trzy dni brydżyści toczyli boje w II i III lidze brydża sportowego.

W dniach 18-20 lutego w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym Gubałówka odbył się 4. zjazd II ligi centralnej (grupa SE), w których uczestniczyły dwie drużyny Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. „Starzy”, którzy od lat już zadomowili się na tym szczeblu rozgrywkowym, w fazie play-off wysoko pokonali swojego rywala (Fortę Biłgoraj), gwarantując sobie bezpieczne miejsce w środku tabeli. „Młodzi”, dla których był to debiut na tym szczeblu i przez całą rundę zasadniczą często płacili frycowe, też stanęli na wysokości zadania. Ich ścieżka gry musiała być w pełni zwycięska, by uniknąć spadku do III ligi. I choć w pierwszym meczu – przeciwko „Gonzo Concert” Sanok – młodzi zafundowali sobie rollercoaster, ostatecznie przeciągnęli linę na swoją stronę. W drugim meczu, z Kamienną Ostrowiec Świętokrzyski, rozbili wyżej notowanego rywala w pył. Aby jednak zagwarantować sobie miejsce w ligowej stawce w przyszłym sezonie, będą musieli jeszcze wygrać baraż z wicemistrzem jednej z III lig wojewódzkich. Ale to dopiero w maju.

CKiS reprezentowali: Bartosz Bańkowski, Marek Jarosz, Agata Kowal, Grzegorz Merynda, Przemysław Picheta, Łukasz Pląder, Wojciech Stachnik i Grzegorz Wadas.

CKiS II grało w składzie: Łucja Ciborowska, Konrad Ciborowski, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Piotr Mądry, Michał Stasik.

20 lutego również w OKR  „Gubałówka” w Skawinie odbył się drugi zjazd 3.Ligi Małopolskiej, którą Centrum Kultury i Sportu współorganizuje w partnerstwie z Małopolskim Związkiem Brydża Sportowego. Kolejne trzy mecze potwierdziły, że układ sił w tym sezonie nieco się zmienił i mimo opuszczenia jej szeregów przez naszych najmłodszych młodzieżowców, znaleźliśmy godne ich zastępstwo.

Dość powiedzieć, że w szóstej serii meczów doszło do pojedynku dwóch niepokonanych dotąd drużyn – CKiS/Piast Skawina oraz CKiS III Skawina. Wygrali faworyci, choć mecz stał obustronnie na niezłym poziomie. Po 6 meczach CKiS/Piast jest na wyraźnym prowadzeniu, wyprzedzając o 15 VP kolejną w tabeli ekipę Sokoła Gorlice, do których z kolei CKiS III Skawina traci 1 VP.

CKiS/Piast reprezentują: Jakub Gawron (16 lat), Kacper Kisielewski, Milena Klimiuk (oboje po 13 lat), Jan Trojak (15 lat), wspierani przez doświadczonych niedawnych juniorów, mających na koncie grę w reprezentacji Polski: Elżbietę Chodacką i Przemysława Kurzaka.

CKiS III gra w składzie: Ignacy Kotewicz, Jakub Michalski, Antoni Wójtowicz (wszyscy po 12 lat), Emilia Massalska (14 lat) i grający trener Marcin Kuflowski.

W 3 Lidze rywalizuje jeszcze złożona z najmniej doświadczonych graczy CKiS IV (Mikołaj Chmielewski, Joanna Massalska, Adam Mazur, Tomasz Trojak, Stanisław Wadowski, Bruno Woźniakiewicz).

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina
Marcin Kuflowski

(AZG)

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24