Brydżowy worek z medalami

inna lokalizacja
10/09/2023

13/09/2023

W dniach 10-13 września w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym. Zawodnicy #teamCKiS wrócili z nich z 16 medalami: 6 złotymi, 4 srebrnymi, 6 brązowymi, wygrywając oczywiście zdecydowanie klasyfikację medalową. Wielka w tym zasługa zwłaszcza młodszych zawodników, którzy kompletnie zdominowali rywalizację w ramach szkół podstawowych.

Do rywalizacji szkół średnich wystawiliśmy stosunkowo nieliczną grupę, bo liczącą raptem 7 osób. Mimo to aż pięcioro z nich sięgnęło po medale, choć trzeba pamiętać, że czwórka zawodników, która przez wiele ostatnich lat dbała o powiększanie medalowej kolekcji dla Skawiny: Łukasz Kasperczyk, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Michał Stasik – grali już po raz ostatni w tych zawodach, jako tegoroczni maturzyści.

O tym jednak, że nie ma się co martwić o zastępstwo dla nich, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Młodsi, zwłaszcza w turniejach par dziewcząt i par mikstowych, ale i w rywalizacji drużynowej czy par open – udowodnili, że w kraju dominują w pełnym tego słowa znaczeniu. W każdej z tych konkurencji zajmowaliśmy po 3 z 4 czołowych miejsc, w dwóch obsadzając całe podium!

– Dziewcząt grających w takiej ilości i na tak wysokim poziomie zazdrościć mogą nam wszyscy! Co ciekawe, większość z nich ma przed sobą jeszcze 3-5 lat gry w tej kategorii wiekowej! – mówił tuż po powrocie trener Marcin Kuflowski. – Już teraz podczas dekoracji na podium, dało się z sali słyszeć na widok czarnych koszulek klubowych z logo CKiS i herbem gminy Skawina – szmer połączony z komentarzami „oni są wszyscy ze Skawiny”. A za miesiąc kolejna szansa na medale, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15, 12 i 10. I tam może być równie dobrze, albo nawet lepiej.

Poniżej wykaz miejsc na podium naszych zawodników, pośród których oczywiście znalazły się nazwiska „starych wyjadaczy”, aktualnych reprezentantów kraju. Ale warto zwrócić na osiągnięcia najmłodszych wiekiem – Tosi Chmielewskiej i Adasia Stachury, 10-latków, którzy wywalczyli po dwa medale (Tosia – oba złote, a 10 lat skończy dopiero w grudniu!), mając nawet o pięć lat starszych przeciwników. Również najmłodszy stażem gry, trenujący raptem od czterech miesięcy Marcel Prokopowicz, który sięgnął po srebrny medal w turnieju drużynowym. A wreszcie zwycięzca klasyfikacji długofalowej 12-letni Błażej Mróz, zdobywca złotego i dwóch srebrnych medali.

Miejsca na podium naszych zawodników:

  • Szkoły ponadpodstawowe – pary open: brązowy medal Łukasza Kasperczyka (w parze z Maciejem Betlińskim z AZS Wratislavia)
  • Szkoły ponadpodstawowe – drużynowo: złoty medal Łucji Ciborowskiej i Kacpra Kuflowskiego (w teamie z Krzysztofem Świątkowskim i Alexem Cimrem z Blue Club Chorzów)
  • Szkoły ponadpodstawowe – pary chłopców: złoty medal Franciszka Kurlita i Wojciecha Bąka, brązowy medal Michała Stasika (w parze z Aleksem Bukatem z AZS Wratislavia)
  • Szkoły ponadpodstawowe – pary dziewcząt: złoty medal Łucji Ciborowskiej (w parze z Martyną Smoleń z Primus Pruszcz Gdański)
  • Szkoły podstawowe – pary open: złoty medal Mileny Klimiuk i Jakuba Michalskiego, srebrny medal Adama Stachury i Błażeja Mroza
  • Szkoły podstawowe – drużynowo: srebrny medal Jakuba Michalskiego, Marcela Prokopowicza, Adama Stachury i Błażeja Mroza, brązowy medal Mileny Klimiuk, Kacpra Kisielewskiego, Antoniego Wójtowicza, Ignacego Kotewicza
  • Szkoły podstawowe – pary chłopców: brązowy medal Kacpra Kisielewskiego i Jakuba Michalskiego
  • Szkoły podstawowe – pary dziewcząt: złoty medal Antoniny Chmielewskiej i Weroniki Romańskiej, srebrny medal Karoliny Stępkowskiej i Julii Ziętarskiej, brązowy medal Mileny Klimiuk i Klary Kozłowskiej
  • Szkoły podstawowe – pary mikstowe: złoty medal Antoniny Chmielewskiej i Błażeja Mroza, srebrny medal Karoliny Stępkowskiej i Kacpra Kisielewskiego, brązowy medal Klary Kozłowskiej i Antoniego Wójtowicza

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego
Marcin Kuflowski

FOTORELACJA

inna lokalizacja