Brydżyści podbili Słowację

inna lokalizacja
23/09/2022

25/09/2022

Brydżyści #teamCKiS zdominowali Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Open. W zawodach, które odbyły się w dniach 23-25 września w Popradzie, Franciszek Kurlit i Michał Stasik zdobyli złote medale w turnieju par, a drużyna z nimi w składzie, uzupełniona Kacprem Kuflowskim i Wojciechem Okrzesikiem, wywalczyła „brąz”. Na dokładkę złoty medal drużynowo wywalczył zespół, którego częścią był… Maciej Kędzierski, czyli trener chłopaków! Biorąc pod uwagę, że rywalizacja odbywała się w kategorii open, czyli krótko mówiąc, wśród dorosłych, sukces nabiera jeszcze większej wartości.

Rywalizacja drużynowa, która rozpoczęła zmagania, miała od początku do końca bardzo zacięty przebieg. Nasza młodzież przez cały turniej plasowała się w szerokiej czołówce tabeli, a ostatnie zwycięstwa pozwoliły na awans na podium, przy czym do drugiego stopnia zabrakło naprawdę niewiele. Co ciekawe zwycięstwo w turnieju zdobył zespół złożony z zawodników-trenerów, którzy kilka razy do roku szkolą naszych młodych graczy. To co nie udało się drużynowo, udało się w turnieju par i tym razem to młodzież była górą, bo tuż za zwycięzcami – Frankiem i Michałem – uplasowali się Adrian Bakalarz i Adam Krysa (wieloletni zawodnik CKiS), a na czwartym Maciej Kędzierski (obecny trener CKiS) i Maciej Janeczko (reprezentujący ekstraklasowy Piast Skawina).

– Pomysł wyjazdu do Popradu zrodził się tuż po powrocie z Mistrzostw Świata w Salsomaggiore, kiedy uznaliśmy, że trzeba bardzo szybko rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych wyzwań reprezentacyjnych. Nie pierwszy raz gościliśmy na Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji, ale pierwszy raz osiągnęliśmy takie wyniki. I choć poziom słowackiego brydża nie jest najwyższy, to jednak rywalizacja z dorosłymi zawsze ma swoją wartość. Tym większą, że prócz Słowaków i Polaków, w turniejach uczestniczyli Węgrzy, Rumuni i Holendrzy – ocenia trener koordynator sekcji brydża sportowego, Marcin Kuflowski.

Najbliższe plany młodzieży to start sezonu w I lidze, gdzie będą debiutować na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym, oraz Skawiński Mityng Brydżowy, w ramach którego odbędzie się 3. Memoriał Leszka Nowaka oraz Ogólnopolski Turniej Par o Puchar 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

 

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS

Marcin Kuflowski

tel. 507.065.495

(AZG)

inna lokalizacja