BUDAPESZT – nie (tylko) znanym szlakiem

Pałacyk "Sokół"
Skawina
25/03/2022

W marcu zapraszamy Państwa na wyprawę nieznanymi szlakami po bardzo znanym mieście. Wydawałoby się, że tak popularny kierunek turystyczny, jak Budapeszt, dla Polaków nie może mieć już tajemnic, a jednak… Andrzej Pasławski udowadnia, że są jeszcze miejsca, których istnienia nie podejrzewamy.

Budapeszt to kolejne miasto penetrowane przez niego od lat. „Pamiętam je z czasów dzieciństwa, kiedy rodzice pokazali mi tą metropolię i podobnie ja pokazałem ją moim córkom, które tak samo brykały w fontannach na Wyspie Św. Małgorzaty.”
Zobaczymy „hity” Budapesztu: dwa najbardziej symboliczne dworce kolejowe – wschodni i zachodni, Górę Gelerta, mosty łączące Budę i Peszt, Parlament, największą halę targową.

Będą oczywiście też mało znane „smaczki”: Kolej Zębata, Kolejka Dziecięca, widok na miasto z najwyższego punktu obserwacyjnego, największe w Europie lodowisko oraz miejsce totalnej dekadencji – gdzie opary „zioła” mieszają się z kolorowym zawrotem głowy, tysiącem gatunków procentowych płynów i oszałamiającym wystrojem wnętrz.

I wreszcie – któż by to przypuszczał… spotkamy się z Draculą! Tak, tak – pod zamkową górą są kilometry labiryntów: Labiryntów Drakuli! I on tam istotnie był.

Na koniec odwiedzimy „najpiękniejszą kawiarnię świata”, według słów samych Budapesztian. Zapraszamy na opowieść o tym pięknym mieście!

Andrzej Pasławski – podróżnik  z tysiącem przejechanych kilometrów na koncie, miłośnik miejsc zapomnianych, zwłaszcza w ich nietkniętej „ludzką ręką” dziewiczości, naturalności i wyjątkowości.

25 marca 2022 r. (piątek), godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”. Wstęp wolny.

 

Joanna Kurpiel

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl