„Bukiet Talentów”, czyli jak być eko

Pałacyk "Sokół"
Skawina
14/10/2019

Aktorzy Kultureski po raz kolejny porwali nas do wspaniałego teatralnego świata, przepełnionego piękną muzyką, choreografią, animacjami, aprzede wszystkim humorem, który rozbawił nie tylko najmłodszych, ale wywołał uśmiech i u tej dużo starszej publiczności… Było to niesamowite 60 minut cudownej zabawy z pięknymi, barwnymi i przepełnionymi niespożytą energią bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem. Podczas spektaklu dzieciaki udowodniły, że doskonale wiedzą jak być eko. Potwierdziły to podczas licznych zabaw na scenie prowadzonych przez bohaterów „Bukietu Talentów”. Nie były im obce ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Stokrotka, Róża i Kaktus śpiewając powtarzały dzieciom, zasady segregacji – dzięki utworom zabawnym, rytmicznym i łatwo wpadającym w ucho mali widzowie utrwalali sobie znaną lub  nabytą podczas spektaklu wiedzę. Dzieciaki były świadkiem rywalizacji w „Kwiatoturnieju”, w którym zwycięzcą miał być kwiat najbardziej utalentowany, tym samym zdobywający tytuł ekologicznego bohatera. Okazało się, że każdy jest obdarzony jakimś talentem – warto je wspierać  i przy ich udziale tworzyć wspólne dobro. A tu wspólnym dobrem jest nasza natura Ziemia, dlatego każdy z nas powinien mieć swoje (oprócz obowiązujących) sposoby, by zachować ją jak najdłużej w zdrowiu i urodzie. Zatem bądźmy EKO, a odniesiemy wspólny sukces!

Dziękujemy polskiej Stokrotce, hiszpańskiej Róży i Kaktusowi rodem z Meksyku za porwanie w cudowną, zabawną i niezwykle taneczną podróż ekologiczną. Widowisko zauroczyło nie tylko najmłodszych widzów, sądząc po minach wyśmienicie bawili się także i dorośli.

Już cieszymy się i zacieramy ręce na kolejne spotkanie z aktorami Teatru Kulturska. W grudniu zobaczymy się z „Trzema Elfami”, którzy zdradzą nam tajemnice elfiego życia, tak mocno związanego z osobą Świętego Mikołaja.

Do zobaczenia w drugi poniedziałek grudnia o stałej godzinie!

Fotogaleria ze spektaklu: https://flic.kr/s/aHsmHH1v9Q (fot. Jarosław Karasiński)

Marta Tyrpa

(JK)

 

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl