Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
12/03/2023

Fundacja „Dar Serca”, PKS „Milenium” Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie mają zaszczyt zaprosić na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego, który odbędzie się 12 marca 2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Otwórzmy serca i zagrajmy razem dla chorego Adasia z Jaśkowic.

O godz. 8.30 TURNIEJ DZIECI zagrają: PKS Milenium Skawina, Akademia Piłkarska Champions Skawina, TKS Skawinka, MKS Piast Skawina oraz Borkowianka Borek Szlachecki.  Turniej odbędzie się w 3 kategoriach wiekowych: Skrzat, Żak i Orlik.

O godz. 13.30 TURNIEJ DOROSŁYCH zagrają: oldboy’e Cracovii Kraków, oldboy’e Wiślan Jaśkowice, Urząd Miasta i Gminy Skawina, firma GRANA sp. z o.o., strażacy z OSP oraz #teamCKiS i Milenium Skawina.

Dodatkowo w trakcie trwania rozgrywek zapraszamy w godz. 15.00-17.00 na pokazy artystyczne połączone z charytatywną aukcją i zbiórką pieniędzy na rzecz małego Adasia z Jaśkowic. Odbędą się między innymi pokazy akrobatyki artystycznej Klubu Sportowego Gym Team. Wstęp na widownię jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona). Zakończenie turnieju połączone z rozdaniem nagród planowane jest na godz. 17.30.

Gorąco zachęcamy także do przekazywania przedmiotów do licytacji. Zbiórkę prowadzimy w biurze Działu Marketingu i PR CKiS (budynek Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Konstytucji 3 Maja 4), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Zawalcz z nami o zdrowie 5-letniego Adasia z Jaśkowic, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną chorobę genetyczną, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. To choroba wielonarządowa, podczas której dochodzi do obumierania wszystkich mięśni, łącznie z sercem. W zaawansowanym stadium pojawiają się problemy z oddychaniem, a w końcu niezbędny staje się respirator. W przebiegu dystrofii mięśniowej Duchenne’a pacjenci najczęściej umierają przed ukończeniem 25-go roku życia. Obecnie nie ma skutecznego leczenia, ale jeszcze w tym roku ma pojawić się kilka skutecznych terapii, które pozwolą na jakiś czas zatrzymać chorobę. Potencjalne leczenie będzie bardzo kosztowne i prawdopodobnie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych.

Adaś jest radosnym, niezwykle uczuciowym dzieckiem. Interesuje go: kosmos, wulkany, lawiny, huragany. Uwielbia chodzić na spacery z psem, bawić się klockami ze swoją starszą siostrą, a także budować makiety, które nazywa swoimi projektami. Jest bardzo komunikatywny, uwielbia towarzystwo i z chęcią chodzi do przedszkola, gdzie ma swoich przyjaciół. Mimo młodego wieku Adaś doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej niepełnosprawności i bardzo dzielnie z nią walczy. Wie, że przez chorobę nie może biegać, skakać, ma wystające łopatki i bardzo szybko się męczy. Niestety, pomimo rehabilitacji na łydkach powstają zgrubienia i czasami chłopiec ze łzami w oczach pyta czemu nie może nadążyć za swoimi kolegami. Ponadto Adaś wymaga stałej kontroli w poradni laryngologicznej, neurologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej, alergologicznej, reumatologicznej czy gastroenterologicznej. Jest też pod opieką neurologa w Belgii prof. Serve, gdzie co pół roku musi stawiać się na wizyty kontrolne. Jest podopiecznym Fundacji „Dar Serca”, która niesie pomoc finansową, rzeczową i prawną najbardziej potrzebującym mieszkańcom Miasta i Gminy Skawina. Szczególną troską otacza dzieci chore i niepełnosprawne oraz wspiera dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i te pokrzywdzone w różny sposób przez los.

Możecie już teraz wesprzeć Adasia wpłacając datki na subkonto Fundacji Dar Serca Skawina:

BS w Skawinie  56 8600 0002 0000 0097 9364 0008 „dla Adasia”

Celem Centrum Kultury i Sportu jest, aby wydarzenie organizowane wspólnie z Fundacją „Dar Serca” Skawina oraz Parafialnym Klubem Sportowym „Milenium” Skawina stało się imprezą cykliczną. Co roku oprócz łączenia zabawy ze sportem chcemy zbierać środki wspomagając osoby potrzebujące z terenu naszej gminy. Dlatego też w porozumieniu z rodziną śp. Pana Zbigniewa Morawskiego postanowiliśmy temu wydarzeniu nadać Jego imię. Właśnie jego, wielkiego Skawinianina, który przez całe swoje życie był szczerze zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną na terenie naszej gminy.

Poniżej przedstawiamy wybrane przedmioty do licytacji.

 

Logo klubu sportowego PKS MILENIUM Skawina. Tarcza w biało-niebieskie poprzecznie ułozone pasy. Po środku czarna litera m. Pod spodem biały napis: ,,Milenium'' oraz czarny napis: ,,2000''  

Przykładowe przedmioty do licytacji:

Podwójne zaproszenie do loży VIP na dowolny mecz Cracovii Dzień w MZU Skawina wraz z przejażdżką śmieciarką Voucher na wynajem dmuchańca dla dzieci Zestaw do parzenia herbaty  „Ćmielów” (imbryk + 2 filiżanki)
Koszulka Małgorzaty Hołub-Kowalik – złotej medalistki IO w Tokio Koszulka z podpisami piłkarzy Cracovii Koszulka Patryka Dobka – brązowego medalisty IO w Tokio w biegu na 800 m Koszulka z podpisami koszykarek Wisła CANPACK Kraków
Pluszak zajączek od „Tyciowo” Pluszak mały Yoda od „Tyciowo” Ręcznie wykonana ozdoba wielkanocna od „Razemkowo” Koszulka Dawida Tomali – mistrza olimpijskiego w chodzie na 50 km
Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl