Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
17/03/2024

Fundacja „Dar Serca”, PKS „Milenium” Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ponownie mają zaszczyt zaprosić na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego. Wydarzenie odbędzie się 17 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Tym razem gramy dla dwóch Adasiów: Adasia z Jaśkowic oraz Adasia ze Skawiny.

W turnieju weźmie udział 8 dorosłych drużyn, a wśród nich: oldboy’e Cracovii Kraków, oldboy’e Wiślan Jaśkowice, #teamCKiS i Milenium Skawina. Pojawią się zatem znajome zespoły, ale nie zabraknie też nowych twarzy. Na boisku zobaczymy bowiem drużynę oldboy’ów Wieczystej i Garbarni Kraków. Emocji na pewno nie zabraknie, tym bardziej, że w samej fazie grupowej rozegranych zostanie aż 12 meczy po 20 minut. Turniejowi towarzyszyć będzie aukcja charytatywna i zbiórką pieniędzy na rzecz chorych chłopców. Dodatkowo na gości będzie czekał punkt gastronomiczny prowadzony przez wolontariuszy Fundacji Dar Serca. Będzie tam można zjeść ciasta domowego wyrobu oraz kiełbasę z grilla i zostawić datek.

Zapraszamy! Wstęp na widownię jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona).

Gorąco zachęcamy do przekazywania przedmiotów na licytację. Zbiórkę prowadzimy w biurze Działu Marketingu i PR CKiS (budynek Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Konstytucji 3 Maja 4, wejście naprzeciwko hali Liceum), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00

 

Harmonogram:

11:00-13:00 rozgrywki grupy A (drużyny lokalne)

13:00-15:00 rozgrywki grupy B (drużyny przyjezdne: Oldboy’e Wiślan Jaśkowice,  Oldboy’e Cracovii Kraków, Oldboy’e Wieczystej Kraków, Oldboy’e Garbarni Kraków)

15:00-17:00 rozgrywki finałowe i blok licytacyjny

 

Celujemy w otwarte serca! Gramy dla dwóch ciężko chorych chłopców:

 

Adaś ze Skawiny

Adaś Krejca urodził się 1 lutego 2023 roku. W czerwcu 2023 roku u Adasia pojawił się oczopląs, a w wyniku  dalszej diagnozy stwierdzono, że w jego głowie jest guz, duży guz, który obejmujeskrzyżowanie nerwów wzrokowych. Niestety, guz jest nieoperacyjny. Adaś został poddany badaniu molekularnemu w klinice w Bonn, które wykazało, że jest to gwiaździak włosowatokomórkowaty. Na podstawie analizy pirosekwencjonowania DNA guza, dobrano możliwość leczenia celowanego, które w Polsce nie jest refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej koszt to kilka tysięcy złotych miesięcznie. Adaś wciąż zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym, jest rocznym chłopcem, który nie raczkuje, nie pełza, nie siada, jest pod stałą opieką fizjoterapeuty. W  grudniu 2023 roku odbyła się wizyta u genetyka klinicznego, która niejednoznacznie wskazuje, że może chorować na Zespół Sotosa (czyli gigantyzm mózgowy – jest rzadkim zespołem wad wrodzonych, który objawia się nieprawidłowościami zarówno w rozwoju fizycznym, jak i psychicznym). W lutym Adaś miał wykonane badanie potencjałów wzrokowych VEP, które niestety wykazało zanik nerwów wzrokowych i śladową odpowiedź wzrokową na poziomie 20-30 %, co generuje konieczność pilnego rozpoczęcia intensywnej terapii widzenia. To jedyna nadzieja na samodzielność wzrokową Adasia w przyszłości. Konieczne będą także kolejne konsultacje ze specjalistami.

Nr subkonta Adasia Krejcy: 02 8600 0002 0000 0097 9364 0010

 

Adaś z Jaśkowic

Adaś Śliwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną chorobę genetyczną, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. To choroba wielonarządowa, podczas której dochodzi do obumierania wszystkich mięśni, łącznie z sercem. W zaawansowanym stadium pojawiają się problemy z oddychaniem, a w końcu niezbędny staje się respirator. W przebiegu dystrofii mięśniowej Duchenne’a pacjenci najczęściej umierają przed ukończeniem 25-go roku życia. Obecnie nie ma skutecznego leczenia, ale wkrótce ma pojawić się kilka skutecznych terapii, które pozwolą na jakiś czas zatrzymać chorobę. Potencjalne leczenie będzie bardzo kosztowne i prawdopodobnie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych.

Adaś jest radosnym, niezwykle uczuciowym dzieckiem. Interesuje go: kosmos, wulkany, lawiny, huragany. Uwielbia chodzić na spacery z psem, bawić się klockami ze swoją starszą siostrą, a także budować makiety, które nazywa swoimi projektami. Jest bardzo komunikatywny, uwielbia towarzystwo i z chęcią chodzi do przedszkola, gdzie ma swoich przyjaciół. Mimo młodego wieku Adaś doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej niepełnosprawności i bardzo dzielnie z nią walczy. Wie, że przez chorobę nie może biegać, skakać, ma wystające łopatki i bardzo szybko się męczy. Niestety, pomimo rehabilitacji na łydkach powstają zgrubienia i czasami chłopiec ze łzami w oczach pyta, czemu nie może nadążyć za swoimi kolegami. Ponadto Adaś wymaga stałej kontroli w poradni laryngologicznej, neurologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej, alergologicznej, reumatologicznej czy gastroenterologicznej. Jest też pod opieką neurologa w Belgii – prof. Serve, gdzie co pół roku musi stawiać się na wizyty kontrolne.

Nr subkonta Adasia Śliwy: 56 8600 0002 0000 0097 9364 0008

Chłopcy są podopiecznymi Fundacji „Dar Serca”, która niesie pomoc finansową, rzeczową i prawną najbardziej potrzebującym mieszkańcom Miasta i Gminy Skawina. Szczególną troską otacza dzieci chore i niepełnosprawne oraz wspiera dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i te pokrzywdzone w różny sposób przez los.

 

Celem Centrum Kultury i Sportu jest, aby wydarzenie organizowane wspólnie z Fundacją „Dar Serca” Skawina oraz Parafialnym Klubem Sportowym „Milenium” Skawina stało się imprezą cykliczną. Co roku oprócz łączenia zabawy ze sportem chcemy zbierać środki wspomagając osoby potrzebujące z terenu naszej gminy. Dlatego też w porozumieniu z rodziną śp. Pana Zbigniewa Morawskiego postanowiliśmy temu wydarzeniu nadać Jego imię. Właśnie jego, wielkiego Skawinianina, który przez całe swoje życie był szczerze zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną na terenie naszej gminy.

Przykładowe przedmioty do licytacji:

Grafika satyryczna autorstwa Andrzeja Mleczko Grafika autorstwa A. Zając „Warszawa” Szalik Athletic Club Bilbao z autografami
rowerek dla dziecka Rękawice Karola Niemczyckiego Szydełkowy plecak z króliczkiem
Koszulka z podpisami zawodników Wisły Kraków Koszulka Realu Madryt z autografem Jerzego Dudka Koszulka KS Wieczysta z autografem Sławomira Peszko

PATRONAT HONOROWY:

 

ORGANIZATORZY:

 

Logo klubu sportowego PKS MILENIUM Skawina. Tarcza w biało-niebieskie poprzecznie ułozone pasy. Po środku czarna litera m. Pod spodem biały napis: ,,Milenium'' oraz czarny napis: ,,2000''

 

(WW, AZG)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl