Charyzmatyczna Joanna Gądek i „Dom z kryształu”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
14/12/2019

W sobotni wieczór za sprawą monodramu „Dom z kryształu” przenieśliśmy się w świat Włodzimierza Wysockiego – barda, poety i aktora wielbionego przez miliony Rosjan. To świat widziany oczami francuskiej aktorki, Mariny Vlady, w rolę której wcieliła się niesamowita aktorka Teatru Maska, Joanna Gądek. Przejmujący monolog mówi o miłości zafascynowanej poetą kobiety, zakochanej w charyzmatycznym dla niej artyście. Z drugiej strony odsłania też problem alkoholowy Wysockiego i walkę Vlady o wyciągnięcie ukochanego z nałogu. Na scenie przeplata się śmiech, krzyk i rozpacz. Prawie godzinny spektakl w formie monodramu to wymagające doświadczenie dla aktora. Joanna poradziła sobie z tym zadaniem znakomicie i zaprezentowała swój talent w pełnej krasie. Publiczność patrzyła na scenę zahipnotyzowana, ulegając urokowi maskowej artystki.

Sukces „Domu z kryształu” to efekt zespołowej pracy reżysera Andrzeja Morawy (we współpracy z Joanną Gądek) oraz Marty Tyrpy, tworzącej scenografię i charakteryzację.

Spektakl zakończył się owacjami na stojąco i był wyrazem zachwytu nad warsztatem aktorskim Joanny Gądek. Joanna wczuła się w swoją rolę fenomenalnie, choć był to już drugi spektakl, który grała tego dnia. To się nazywa profesjonalizm!

Już teraz zapraszamy Państwa na styczniowy spektakl, który jest nie lada gratką dla miłośników Teatru Maska. Po latach na pałacykową scenę teatralną powraca „Sekstet dla dwojga”. Musicie to zobaczyć, rezerwacja bezpłatnych wejściówek: Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64.

Anna Wrzoszczyk

(AR)

 

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl