Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

Crossmintonowcy CKiS nie odpuszczają!

11/05/2018

Kolejne udane występy zaliczyli zawodnicy sekcji Crossmintona CKiS Skawina zarówno w kraju, jak i za granicą. Z międzynarodowych turniejów Crossminton Hungarian Open i ICO Crossminton STARS Gorlice 2018 przywieźli złoto, srebro i brąz wywalczone w pojedynkach singlowych i deblowych.

Na węgierskich kortach stawiło się blisko 200 zawodników z całego świata, którzy przez dwa dni rozgrywali mecze w różnych kategoriach wiekowych, w grach singlowych i deblowych. Nasi reprezentanci, pomimo zmęczenia długą drogą, zagrali świetne mecze. Z relacji obecnej na turnieju Pani Gabiji Jančunskiej wiemy, że zaciekle walczyli o każdą lotkę i w pokonanym polu zostawiali doświadczonych rywali. Ich ambicja, upór a przede wszystkim posiadane i nabyte umiejętności sportowe zaowocowały srebrem Kamila  Jančunskiego w kategorii U-12, złotem jego brata, Adriana i srebrem Mateusza Faski w kategorii U-14. Gry pojedyncze to nie wszystko, ponieważ nasi speedersi postanowili zawalczyć także w grach podwójnych i …  ponownie stanęli na pudle. Tym razem tytuł wicemistrzowski w duecie ze Słowakiem Janem Scavnickim wyspeedował  Mateusz Faska,Kamil Jančunski z Węgrem Janko Gorgo ulokowali się na miejscu trzecim. Turniej ICO Crossminton STARS Gorlice 2018 to przedłużenie dobrej passy i świetnej dyspozycji naszych aktualnych zawodników oraz wychowanków sekcji, którzy dodatkowo poza turniejem dziennym wystartowali także w turnieju Blackmintona. W tegorocznym nie utworzono kategorii juniorkiej ale nasz Adrian Jančunski zdecydował się wystartować w kategorii Mężczyzn i mimo różnicy wieku wykazał się dużym sprytem i opanowaną grą, zajmując w rywalizacji ze starszymi od siebie graczami wysoką drugą lokatę. Miejsca pozostałych graczy poniżej:

Single

U12 chłopcy

Kamil Jančunski -> 3 m-ce

U18 chłopcy

Adrian Jančunski -> 1 m-ce

Aleksander Łyko -> 2 m-ce

Open K

Zofia Wincenciak ->1 m-ce

Oliwia Bartyzel i Natalia Wiklańska  -> 3 m-ce

Open M

Mateusz Knapczyk -> 2 m-ce

Deble

Zofia Wincenciak i Sebastian Madej -> 3 m-ce

Mateusz Knapczyk i Mariusz Sawicki -> 3 m-ce

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy udanych gier, podwyższenia swojej pozycji w rankingach i życzymy kolejnych szybkich oraz trudnych do odbioru dla przeciwników speederów!

Barbara Brodzińska

(AR)

Fotogaleria: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157694066794922