„Człowiek jako punkt odniesienia do całości” – wernisaż fotografii Roberta Krawczyka

Pałacyk "Sokół"
Skawina
01/03/2019

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Roberta Krawczyka „Człowiek jako punkt odniesienia do całości”, który odbędzie się w piątek 1 marca o godz. 18.00 w Pałacyku „Sokół”.

Wystawa słowami Autora:

Dbam o szczegóły i angażuję emocje. Wiem, że dobry reportaż to uchwycenie tych mgnień, gdy pojawiają się niepowtarzalne emocje. Ukryty za migawką aparatu czekam na te ułamki sekund, które poruszą odbiorców.

Mówi  się, że z darem i wrażliwością człowiek się rodzi. Moje życie od zawsze związane jest z tym co piękne i warte podglądania. Choć zajmowałem w życiu się wieloma rzeczami, które niewątpliwie bardzo mnie wzbogaciły, to właśnie fotografia stała się moją największą pasja, którą rozwijam i pielęgnuję cały czas.

W swojej pracy wciąż podejmuję wyzwania i pogłębiam wiedzę, korzystając z rad mądrych ludzi, bo dotychczas to oni wielokrotnie stawali się moją inspiracją i we mnie wierzyli.

Robiąc zdjęcia staram się mieć dużo pokory i dystansu do samego siebie oraz jeszcze więcej szacunku do samego procesu tworzenia. Wiem, że aby fotografować, nie wystarczy dobry sprzęt, lecz umiejętność patrzenia. Liczy się nie tyle to, co widzimy, lecz jak widzimy.

Kreatywność i pomysłowość to moje ulubione wyzwania w fotografii. W moim umyśle często rodzą się nowe pomysły. Widzę kadr zanim nacisnę spust migawki. Zawsze staram się robić zdjęcia przemyślane, czuć je. Dobre zdjęcie musi sprawiać mi radość i chęć patrzenia na nie, musi do mnie przemawiać i mieć wyraz.

1 marca 2019 r. (piątek), godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”.

Wstęp wolny.

 

Joanna Kurpiel

(AR)

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl