Debiut w roli gospodarza

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
16/02/2020

AMS Pcim, SMS Solna Wieliczka B, Rozwój Szerzyny i CKiS Skawina – w tym zestawieniu w Hali Sportowej CKiS rozegrano kolejny, ósmy turniej w kategorii Młodziczek w piłce siatkowej.
Nasze zawodniczki w poprzednich turniejach VII Ligi Młodziczek – grupa „wschód” uczestniczyły na innych boiskach jako goście, tym razem zaprezentowały się przed własną publicznością w roli gospodarzy rundy.

Rozegrano sześć spotkań:
AMS Pcim – CKiS Skawina 2 : 0 (15:25, 17:25)
SMS Solna Wieliczka B – Rozwój Szerzyny  2 : 0 (25:8, 25:14)
CKiS Skawina – Rozwój Szerzyny 1 : 1 (25 : 15, 21 : 25)
SMS Solna Wieliczka – AMS Pcim 2 : 0 (25 : 9, 25 : 15)
Rozwój Szerzyny – AMS Pcim 0 : 2  (21 : 25, 21 : 25)
SMS Solna Wieliczka – CKiS Skawina 2 : 0 (25 : 12, 25 : 14)

O ocenę turnieju i całego sezonu poprosiliśmy trenera naszej drużyny – Katarzynę Sieradzką:

„Okiem Trenera”

Pierwszy sezon ligi małopolskiej młodziczek za nami. Sezon pierwszych razy – pierwsze zwycięstwa, pierwsze porażki, pierwsze turnieje i pierwsze dalekie wyjazdy. Sezon pełen emocji, radości, łez, nerwów i stresu. Tak w skrócie, jako trener pierwszej ligowej drużyny młodziczek, mogę opisać minione kilka miesięcy. Sezon, w którym po raz pierwszy rozpoczęliśmy treningi w tak dużym wymiarze, a dziewczyny zyskały możliwość rozwoju swoich umiejętności i sprawdzenia ich w konfrontacji z innym drużynami. Wiemy, ile pracy nas czeka i każdy ma świadomość, że tylko treningi i zaangażowanie zawodniczek – i przyszłych zawodniczek, które już doskonalą swoje umiejętności w młodszych grupach – zaowocuje w przyszłości wyższym miejsce na koniec sezonu ligowego. Niesamowicie się cieszymy, że w tym roku mieliśmy okazje rywalizować z tak wieloma drużynami. Zyskaliśmy dużo nowych doświadczeń, przemyśleń, pomysłów i planów, które będziemy realizować w kolejnych latach, rozwijając sekcję siatkówki CKiS.

Ostatni turniej był wyjątkowy, pierwszy przed własną publicznością, która niesamowitym dopingiem dodawała otuchy, ale i odrobinę dodatkowego stresu naszym zawodniczkom. Cieszy atmosfera i organizacja, która została doceniona przez trenerów innych drużyn i sędziów. Liga się kończy, ale my nie kończymy pracować. Zaczynamy już dziś przygotowywać się do następnego sezonu, bo bez względu na wszystko chcemy rozwijać i doskonalić swoje umiejętności i pokazać wszystkim, jak pasjonującym sportem jest siatkówka.

Ja ze swojej strony, jako trenera, dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym udział w pierwszym sezonie ligowym był możliwy. Pracownikom działu sportu CKiS za organizację tego sezonu, zaangażowanym Dyrektorom CKiS, którzy podróżowali za nami po Małopolsce; rodzicom, którzy nie odpuszczali nigdy dopingowania, motywowania i okazywali swoje wsparcie i przede wszystkim zawodniczkom – dziewczynom, które bez względu na poziom swoich obecnych możliwości, nie odpuszczały treningów, nie załamywały się i dały sobie i nam dużo radości, ale i nerwów.

Ze sportowym pozdrowieniem

Trener – Katarzyna Sieradzka

 

Zapraszamy do GALERII

 

Tomasz Kutek

(AR)

 

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl