Detektyw Kot na otwarcie cyklu Teatr Dzieciom

Pałacyk "Sokół"
Skawina
09/10/2023

Czy uwierzycie, że w ramach cyklu Teatr Dzieciom 9 października o godzinie 17.30 w sali teatralnej Pałacyku „Sokół” obejrzymy już 57. spektakl? Ósmy sezon rozpoczynamy „Kotem w butach” w wykonaniu Teatru Kultureska, z którym spotkaliśmy się wielokrotnie.

Gościliśmy już u siebie „Trzy elfy”, Edka, Ewę i Elę. W „Odwróconej Historii Czerwonego Kapturka”, Waleczna Owieczka Ola, mając u swego boku Narcystycznego Barana musiała pokonać groźnego Wilka. Mogliśmy poznać uroczego Jeżyka Jerzyka i Zająca Zuzę w „Kolorach Miasta”. W „Bukiecie Talentów” wraz z piękną polską Stokrotką, ognistą hiszpańską Różą i meksykańską duszą, czyli Kaktusem wzięliśmy udział w Kwiatoturnieju. Odbyliśmy podróż do „Ekonolulu”, gdzie wręcz w hawajskie rytmy porwały nas trzy bociany marzyciele: Bolek, Bożenka i Basia. Za sprawą Renifera Reni i Elfa Heli przeprowadzono „Świąteczne Śledztwo”. Oj dużo się działo za sprawą niezwykłych aktorów Teatru Kultureska, którzy dają gwarancję, że będzie śmiesznie, tanecznie i z piosenką na ustach.

Ze zniecierpliwieniem czekamy na „kultureskową” historię kota, który pewnie ma zamiar być obuty? Na pewno znawcy bajki będą zaskoczeni, bo w „Kocie w butach” nie będzie tradycyjnej historii kota w butach… a co zatem będzie? Na scenie odbędzie się wyjątkowy koncert Kotki w butach – Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemieni się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez Detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę, w którym uczestniczyć będą widzowie. Na dzieci będą czekać ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta. Spektakl poruszy temat współczesnego konsumpcjonizmu – ukaże jego wpływ na przyrodę. Promowane będą właściwe nawyki ekologiczne, takie jak segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii czy ograniczenie konsumpcjonizmu. Całą historię wzbogaci muzyka na żywo i piosenki, do których zaśpiewania zostaną zaproszeni wszyscy, bez wyjątku.

Możecie wierzyć, że spotkanie z Kultureską, to dobry akcent na otwarcie – do zobaczenia!

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety w cenie:

  • Bilet ulgowy (dzieci od 2. roku życia) – 25 zł od osoby,
  • Bilet normalny (dorośli) – 30 zł od osoby,

do nabycia od 25 września w kasach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:

  1. w Kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 7:00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  2. w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje możliwość zakupu jednego biletu ulgowego dla osoby pełnoletniej, sprawującej opiekę nad małoletnimi uczestnikami.
Liczba miejsc na widowni ograniczona!

 

-> Nowy sezon Teatru Dzieciom

 

Marta Tyrpa

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl