Dla nich zaświeciło słońce!

inna lokalizacja
19/05/2019

Błyskawice i ulewa chwilę przed godziną startu nie odstraszyły 102 zawodników, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić  na trasach 8 Biegu Na Orientację.  Przyszli ciekawi nowego terenu, jakże różnego od dotychczasowych parkowych krajobrazów… BNO w nowej odsłonie nie byłoby możliwe bez uprzejmości naszego Współorganizatora, Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie i Pana Jacka Kozłowskiego, który już dawno upatrzył sobie ten teren, ale dopiero teraz, dzięki nieocenionemu wsparciu Dyrektor Szkoły Pani Urszuli Osielczak, jego plan mogliśmy zrealizować.

Majowe BNO 2019 to trzy nowości: wspomniany już nowy teren, po raz pierwszy przekroczona setka zgłoszeń w regulaminowym terminie i zawodnicy z… Ukrainy. Ze zgłoszonych 117 do ostatecznej rywalizacji przystąpiło 102 zawodników: dzieci, młodzieży i dorosłych, amatorów i profesjonalistów, którzy systematycznie startują w tej nieolimpijskiej, ale jakże intrygującej dyscyplinie sportu. Biegli indywidualnie i w duetach (18 par rodzinnych), zawodnicy znani nam z poprzednich lat i nowe osoby. Do pokonania mieli trasy przygotowane stosownie do danej kategorii wiekowej. Różniły się one długością, liczbą ukrytych punktów kontrolnych, a także obszarem, na którym zostały rozmieszczone. Biegaczy z mapą w ręku, którzy odnalezienie lampionu potwierdzali na karcie startowej, można było spotkać na terenach przyległych do Szkoły Podstawowej nr 6, na osiedlu Bukowska (pomiędzy ulicami Witosa i Bukowską) oraz zmierzających w kierunku Łysej Góry… Startowali co minutę z zaplecza szkolnego budynku, a wracali do głównego wejścia szkoły, gdzie usytuowana była meta. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał rodzinny team Państwa Kozłowskich a o zabezpieczenie medyczne zatroszczył się rowerowy team Kasi i Rafała Sroków. Czas oczekiwania na ostateczne wyniki (weryfikacja poprawności zaliczonych punktów i spisywanie uzyskanych czasów) wypełniło losowanie upominków, o które – poza pakietami startowymi – zadbał Organizator,  CKiS w Skawinie. O tym, do kogo uśmiechnie się szczęście, zadecydowali już sami zawodnicy wyciągający losy z urny.

Dekoracji najlepszych orienteeringowców z każdej kategorii wiekowej dokonała p.o. zastępca Dyrektora, Pani Iwona Najder, wręczając trójce stojącej na podium oryginalny medal, dyplom i pakiet od Gminy Skawina. Ponadto wszystkie dzieci z kategorii rodzinnej z ogromną przyjemnością udekorowaliśmy specjalnie  dla nich przygotowanymi medalami.  Gdy dorastające wraz ze skawińskim  BNO maluszki „awansują” do samodzielnego startu w kategorii do 13 lat, pozwolą rodzicom na sprostanie wymaganiom stawianym zawodnikom w kategoriach starszych.

Wszystkim Państwu dziękujemy za wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia z nami i już teraz  serdecznie zapraszamy za rok! O to, gdzie się spotkamy i czy czekać na nas będą kolejne nowe wyzwania,  z pewnością zadbają znani  wszystkim zawodnikom „zorientowani na Skawinę” Państwo Kozłowscy.

Kolejność na mecie i uzyskane czasy w załączniku poniżej.

Wyniki 2019

Fotorelacja  przygotowana przez Jarosława Karasińskiego odsłoni wszelkie tajemnice przed tymi, którzy być może za rok zdecydują się na udział w kolejnej, dziewiątej już edycji.

TUTAJ

 

Barbara Brodzińska

(AR)

inna lokalizacja