DNI SKAWINY 2020 – odwołane!

Starorzecze Skawinki
06/06/2020

07/06/2020

Z tą decyzją zwlekaliśmy do ostatniej chwili – niestety, w obliczu kryzysu epidemicznego, który paraliżuje cały świat, bezwzględna troska o bezpieczeństwo Wasze, artystów i wszystkich pracowników #teamCKiS sprawia, że organizacja „Dni Skawiny 2020” jest niemożliwa.

Prace dotyczące organizacji tej największej w naszym mieście imprezy trwały już od ubiegłego roku: wszystkie umowy zostały podpisane, a artyści mieli wyznaczoną trasę do Skawiny w aplikacji Google Maps. W tym roku przygotowywaliśmy dla Was szereg atrakcji i muzycznych niespodzianek. Prawdziwe święto kolorów, czyli Holi Festival, największy czeski Luna-Park, pokaz laserów 3D. Na skawińskiej scenie miały wystąpić gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m. in. Małgorzata Ostrowska, Robert Janowski, czy też zespoły: ŁĄKI ŁAN, Chrząszcze, Recycling Band.

Mamy świadomość, że pracujemy dla najlepszej społeczności na świecie, dlatego niełatwo było pogodzić się z odwołaniem tegorocznych „Dni Skawiny”. Trudno jest jednak świętować, bawić się, kiedy musimy walczyć z jednej strony o życie i zdrowie, a z drugiej o podstawy egzystencji. Wiemy, jak znaczącą i wyczekiwaną imprezą dla wszystkich mieszkańców Skawiny (i nie tylko) są „Dni Skawiny”, zdajemy też sobie sprawę, że to jednocześnie najważniejsze przedsięwzięcie i wyzwanie dla nas, organizatorów. Właśnie dlatego odwołanie imprezy było dla nas bardzo trudną, lecz niestety konieczną decyzją.

Już od pierwszych dni epidemii codziennie dajemy z siebie wszystko, by zapewnić Wam atrakcje i rozrywkę na najwyższym poziomie. Niebawem zaproponujemy Wam nową ofertę spędzenia czasu wolnego „skrojoną” na miarę Waszych potrzeb, złożoną z 4 turnusów półkolonii letnich dla młodych mieszkańców, a także atrakcyjną ofertę zajęć i wydarzeń kulturalno-sportowych o szerokim zasięgu. Nie pozwolimy na nudę i zapewniamy, że już myślimy o programie przyszłorocznego święta miasta.

Jesteśmy przekonani, że w 2021 r., gdy uporamy się z najważniejszym dzisiaj problemem, tradycyjnie spotkamy się na starorzeczu Skawinki i będziemy bawić się jeszcze lepiej niż w 2019 r. Do zobaczenia!

 

Tomasz Stawowy

dyrektor CKiS

oraz cały #teamCKiS

 

Starorzecze Skawinki