Dni Skawiny 2023 – zabawa dla każdego

Park Miejski
Skawina
Skawińskie Błonia
Starorzecze Skawinki
10/06/2023

11/06/2023

Były wspaniałe koncerty, rewelacyjni artyści, atrakcyjne stoiska promocyjne, przeróżne smakołyki, masa niespodzianek dla dzieci, wesołe miasteczko, kolorowe Święto Holi i bieg przez świeżutkie błotko 😉 Podziwialiśmy talent taneczny i wokalny małych skawińskich artystów, śpiewaliśmy „We are the champions”, „Kasztany”, „Volare” oraz , jak obiecywaliśmy, „Baśkę” i „Ewkę”. I choć trochę żal, to musimy ogłosić, że Dni Skawiny 2023 przeszły do historii!

W pierwszy dzień wielkiego świętowania, jeszcze przed dotarciem na Starorzecze, można było pokolorować sobie świat za sprawą Holi. Cały park zalała fala radosnej, wielobarwnej młodzieży. Niektórzy tak bardzo wzięli sobie do serca ideę indyjskiego święta, że niewtajemniczeni mogli pomyśleć, że w Skawinie wylądowali kosmici z jakiejś bajecznej planety. Zabawę pod sceną mocnymi dźwiękami rozpoczęło Do Not Ask – D N A. Grupa, świetnie znana skawińskiej publiczności, zagrała swoje najlepsze kawałki, nie mogło więc zabraknąć piosenki „Taniec”. Po D.N.A na scenę wkroczyli goście z Bydgoszczy. Zespół Żuki zachwycał wspaniałymi wykonaniami wielkich rockowych przebojów. Świetny wokalista (Sasza z Ukrainy) i wytrawni rockmani w rewelacyjnym stylu zaprezentowali hity między innymi zespołu Quenn, Aerosmith, The Beatles, a nawet Czesława Niemena.

Podczas gdy jedni delektowali się muzyczną ucztą, inni kosztowali smakołyków oferowanych w strefie gastronomicznej. Dzieciaki chętnie korzystały z atrakcji przygotowanych przez stoiska sponsorskie, bawiły się w strefie zabaw dmuchanych czy w wesołym miasteczku. Można było też przyłączyć się do kilku szlachetnych akcji: wspomóc Adasia z Jaśkowic w walce z ciężką chorobą, zakupić oryginalne upominki przy stoisku Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki” oraz sióstr Zalewskich, a także zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS.

Gwiazda Dni Skawiny – Wilki zgromadziły tłumy pod sceną. Robert Gawliński co krok zachęcał publiczność do wspólnego śpiewu, a trzeba przyznać, że wychodziło Wam to znakomicie. Refren „Urke” i słowa „Baśki” niosły się chyba po całej gminie. Na zakończenie sobotniej zabawy Dj Jarooo & Callson rozkręcili niezłą imprezę w klubowych rytmach. Rewelacyjne koncerty i energetyczna dyskoteka pobudziły tylko apetyty. Nikomu nie chciało się wracać do domu. Całe szczęście drugi dzień również obfitował we wspaniałe koncerty i spotkania z niesamowitymi artystami. A zaczął się hardcorowo, bo pokonywaniem przez odważnych błotnistego toru przeszkód podczas Commando Race. Była błotna rywalizacja dzieci, zawody familijne oraz walka przysłowiowych Grażynek i Januszów. Śmiechu i radości było co nie miara. Później również zapewnialiśmy ekstremalne przeżycia, ale już raczej muzyczne. Ogromny podziw wzbudziły prezentacje uczestników sekcji CKiS. Na scenie zaprezentowały się grupy tańczące Zumbę Kids & Junior oraz hip-hop/taniec nowoczesny, grupa zaawansowana baletu klasycznego, klub tańca towarzyskiego, a także zespoły: Tanto, Mini Tanto, MiniMini Tanto, WokaLove oraz Sing Sing.

Po młodzieżowych występach przyszedł czas na nieco starsze pokolenie. Sympatyczne panie z zespołu Senior Singers przypomniały najpiękniejsze polskie przeboje. Usłyszeliśmy „Serduszko puka w rytmie cha-cha”, „Kasztany” czy „Jadą wozy kolorowe”.  Fani „Tańca z gwiazdami” i miłośnicy włoskiej energii nie mogli doczekać się kolejnego punktu programu. Boski Stefano Terrazzino zachwycił swoim taneczno-muzycznym show. Okazało się, że tancerza nie da się nie lubić. Oczarował, i to nie tylko płeć piękną, swoją charyzmą i poczuciem humoru. Skawina dorobiła się również własnego elementu choreograficznego o nazwie „skawiński ptak” 😉 Na koniec Święta Miasta, tak jak obiecaliśmy, zaśpiewaliśmy „Nie płacz Ewka…” z zespołem Adrenalina & Perfect. Koncert muzyków tworzących Fan Club Perfect’u i dawnych jego członków był przysłowiową wisienką na torcie. Adrenalina & Perfect bisowali dwa razy, a publiczność wciąż chciała więcej. Lepszego zakończenia nie mogliśmy sobie wymarzyć.

A! I o mało nie zapomnieliśmy – pogoda też dała radę!

Dziękujemy, że byliście z nami! Do zobaczenia za rok na Dniach Skawiny 2024!

 

FOTORELACJA (autor: Jarosław Karasiński)

Dzień pierwszy: https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720308963272/page1

Dzień drugi: https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720308982341

 

ORGANIZATOR
fdfdfgdfg
PATRONAT HONOROWY

 

PARTNER

jvdfbfbofbi
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSOR KONCERTU ZESPOŁU WILKI

SPONSORZY
PARTNERZY MEDIALNI

 

Anna Zając-Gut

Park Miejski


Skawina,

Skawińskie BłoniaStarorzecze Skawinki