Dni Skawiny 2024

Park Miejski
Skawina
Starorzecze Skawinki
09/06/2024

Obchody Święta Miasta to weekend pełen atrakcji dla całych rodzin, który rokrocznie przyciąga tysiące mieszkańców naszej gminy i nie tylko. W ramach Dni Skawiny 2024 zaplanowaliśmy aż 8 koncertów, plenerową dyskotekę, widowiskowy pokaz laserów, a także Festiwal Kolorów i ekstremalny bieg z przeszkodami. Usłyszymy wiele przebojów miedzy innymi „Jeszcze będzie pięknie” B.R.O. czy hit „Piątunio”, który zaśpiewa dla nas Liber & InoRos. Zwieńczeniem dwudniowej zabawy będzie koncert legendarnej grupy DŻEM z Sebastianem Riedlem na czele. Nie może Was zabraknąć 8 i 9 czerwca na Starorzeczu Skawinki!

Świętowanie rozpoczniemy w sobotę już o godzinie 15.oo. od kolorowych wybuchów energii i radości, czyli Holi Festiwalu. A zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy scenę opanuje „Góral z Gwiazdami”. Show kabaretowe, które łączy w sobie tradycję góralską z nowoczesnością przypomni piosenki znanych artystów, m. in. Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka, Wioletty Villas, Maryli Rodowicz, Elvisa Presleya, Tiny Turner czy Marilyn Monroe. Spektakl, pełen barwnych tańców, pięknej muzyki i wyjątkowych kostiumów poprowadzi znany aktor, Andrzej Młynarczyk.

Góralski klimat na dłużej zagości na Starorzeczu, gdyż pojawi się Liber & InoRos. To oni zadbają o to, by publiczność ogarnęło „Czyste szaleństwo”. Z pewnością przepłynie niejedna meksykańska fala, a pomimo iż będzie sobotnie popołudnie zaśpiewamy też wspólnie „Piątunio”. Wieczorną zabawę rozkręci raper B.R.O, autor hitu „Jeszcze będzie pięknie” oraz DJ Jarooo & Callson, którzy zorganizują dyskotekę pełną energii.

W niedzielę natomiast, już od samego rana, rzucimy wyzwanie wszystkim śmiałkom niebojącym się błota i ekstremalnych przygód, czyli zorganizujemy bieg z przeszkodami – Commandosik, Commando Family i Commando Janusz (zapisy: https://b4sportonline.pl/commando_race/).

Po południu, efektami swojej całorocznej pracy, będą chwalić się uczestnicy sekcji artystycznych CKiS. W programie Kalejdoskop talentów zaprezentują się grupy tańczące Zumbę, taniec nowoczesny oraz  zespoły wokalne. Swoje „pięć minut” będą mieć także nasi najzdolniejsi wokaliści, uczestnicy The Voice Kids – Julia Dąbrowska oraz Mateusz Pierożek (Dionizy Spellman), a towarzyszyć im będzie Małgorzata Szybisty – instruktorka sekcji wokalnej.

Wieczorną zabawę otworzy Kraków Street Band – grupa dobrze znana i lubiana przez skawińską publiczność. Zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, bluesa, country i jazzu świetnie wprowadzi w klimat przed występem największej gwiazdy tegorocznych obchodów święta miasta – zespołu DŻEM. Od niedawna wokalistą grupy jest Sebastian Riedel, syn zmarłego Ryszarda Riedla. Podczas koncertu nie zbraknie największych przebojów Dżemu, takich jak „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „Czerwony jak cegła” czy „Sen o Victorii”.

Zwieńczeniem dwudniowej imprezy będzie spektakularny pokaz laserowo-pirotechniczny.

Oczywiście, jak zawsze przez cały weekend na miłośników wirujących atrakcji będzie czekało wesołe miasteczko, na głodnych i spragnionych rozległa strefa gastronomiczna, a na najmłodszych dmuchane zamki, zjeżdżalnie, balony i zabawki.

Rezerwujcie termin, bo nie może Was zabraknąć!

 

Program Dni Skawiny 2024:

Sobota – 8 czerwca

15.00 Holi Festiwal

16.00 Start imprezy

16.30 Góral z Gwiazdami

18.00 Liber & InoRos

20.00 B.R.O

21.30 Dj Jarooo & Callson

Niedziela – 9 czerwca

9.00 Commandosik, Commando Family, Commando Janusz

15.15 Kalejdoskop talentów

17.30 Julia Dąbrowska, Mateusz Pierożek, Małgorzata Szybisty

18.30 SCRABBLE Koncert Julii Dąbrowskiej

19.30 Kraków Street Band

20.30 Dżem

22.00 POKAZ LASERÓW sponsorowany przez ⇓

 

ORGANIZATOR

PATRONAT HONOROWY

 

 

 

PARTNER

 

 
SPONSORZY GŁÓWNI

 

SPONSOR pokazu laserowo-pirotechnicznego

SPONSORZY
Biały napis inka na czerownym tle. Kropka nad i stylizowana na listek.
Logotyp firmy Nieruchomości Jakub Skop Logo Banku Spółdzielczego w Skawinie.

 

PATRONAT MEDIALNY
logotyp radia eska dwa. Czerwony napis na białym tle.

 

Anna Zając-Gut

Park Miejski


Skawina,

Starorzecze Skawinki