Dni Skawiny, jakich jeszcze nie było!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
09/06/2018

10/06/2018

Już za dwa miesiące na plenerowej scenie na Starorzeczu Skawinkizaprezentujemy wyjątkowe widowisko przygotowane specjalnie na Święto Miasta.

„Igrzyska Aniołów” to inspirowany baletem „Jezioro Łabędzie” spektakl w międzynarodowej obsadzie. Odczytana na nowo opowieść w wyjątkowy sposób łączy gatunki muzyczne i różne pokolenia artystów. Na scenie zobaczymy ponad 100 wykonawców (wśród nich m. in. Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu oraz zespół Percival), a usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale też heavy metal, pop, techno, folk i disco polo.

Premiera widowiska „Igrzyska Aniołów” (sobota 9 czerwca, godz. 21.30) to główny punkt obchodów Dni Skawiny, ale spektakl będzie można zobaczyć również w piątek 8 czerwca podczas otwartej dla publiczności próby generalnej.

 

Dniom Skawiny (9-10 czerwca) towarzyszyć będzie zlokalizowana na skawińskich błoniach „strefa rodzinna”, w ramach której proponujemy:

* Turniej piłki nożnej rozgrywany na dwóch mobilnych boiskach. Rozgrywki sportowe będą nie tylko świetną propozycją dla wszystkich fanów futbolu, ale również pretekstem do zabawy w duchu zdrowej rywalizacji, z poszanowaniem idei fair play. Podczas turnieju nie zabraknie niespodzianek w postaci znanych twarzy ze świata piłki nożnej. O sportowe atrakcje zadba MTS Piast.

*Pokazy grupy Street Workout Skawina specjalizującej się w podciąganiu na drążku. Te niecodzienne zmagania mogliśmy obserwować na skawińskim rynku we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to uczestnicy bili rekord w World Pull Up Day, czyli Światowym Dniu Podciągania. Na sportowej scenie zobaczymy również pokazy mistrzów Polski w zawodach freestyle football.

*Scenę plenerową, a na niej prezentacje młodych artystów, uczestników sekcji CKiS, laureatów plebiscytu „Lokalne talenty”. Scena będzie również służyć zaprzyjaźnionym partnerom CKiS do prezentacji programów, teatrzyków i konkursów dla dzieci.

*Rodzinny konkurs kulinarny„Wojskowe smaki” organizowany przez Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą. Konkursowi będzie towarzyszyć kuchnia polowa z wojskową grochówką, którą zostaną poczęstowani uczestnicy imprezy.

*Stoiska handlowe z zabawkami i gadżetami oraz punkty cukiernicze z lodami, goframi, watą cukrową itp.

*Dmuchany plac zabaw, a na nim m. in.: zjeżdżalnie, tor przeszkód, euro bungee, elektryczna kolejka i grzybek z kulkami dla najmłodszych.

*Punkty z animacjami dla dzieci (malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, balonowe zwierzaki, konkursy z nagrodami).

 

Przestrzeń błoń pozwoli na komfortowe usytuowanie strefy gastronomicznej, oferującej szereg smakowitych propozycji, ogródek piwny wyposażony w 500 miejsc siedzących, ławostoły oraz parasole.

Oprócz atrakcji na błoniach w ramach Dni Skawiny na terenie parkingu przed Parkiem Miejskim już od 8 czerwca będziemy gościć największe i najnowocześniejsze czeskie wesołe miasteczko LUNA PARK oferujące m.in.: wahadło EXTREME, młot KAMIKAZE, karuzelę łańcuchową, autodrom, karuzelę platformową i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy!

PATRONAT HONOROWY

BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKAWINA – PAWEŁ KOLASA

 

SPONSORZY I PARTNERZY

  

  

  

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl