Dobré ráno, Buen día, Guten Morgen … podczas 6. ICO

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
Liceum Ogólnokształcące w Skawinie
25/11/2023

W sobotni poranek, 25 listopada o godzinie 8.00 pierwsze uderzenie speederem uruchomiło rozgrywki gier deblowych 250. ICO Crossminton Skawina Open 2023. Uczestników 6-go skawińskiego turnieju, reprezentujących 5 państw: Czechy, Słowację, Niemcy, Hiszpanię i Polskę powitał z-ca Dyrektora ds. sportu Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Jakub Krasuski. Wśród znamienitych graczy odnotowaliśmy obecność pani Lidii Bomirskiej, Prezes Polskiej Federacji Crossmintona, która obok International Crossminton Organization, Crossminton.pl oraz Speedminton objęła patronat nad tym sportowym wydarzeniem.

W 6. ICO Crossminton Skawina Open 2023, w 9 kategoriach singlowych i 5 deblowych, wystartowało 62 speedersów, którzy na 10 boiskach rozegrali 137 meczy. Zwyczajowo większość pojedynków  została ustawiona na 7 boiskach w  Hali Sportowej naszego Współorganizatora, Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Żwirki i Wigury, natomiast kategorie deblowe U18 dziewcząt i chłopców, grupowe i finały w kategoriach seniorskich O40 M i K i O50 M można było oglądać w hali, przy ul. Konstytucji 3 Maja 4.

Crossminton to fenomenalna dyscyplina sportu, w której wiek nie ma znaczenia. Mogliśmy się o tym przekonać podczas tegorocznego turnieju, gdzie różnica pomiędzy najstarszym i najmłodszym uczestnikiem wyniosła … 63 lata. Doświadczenie i początki przygody sportowej z rakietą i speederem w roli głównej przebiegają równolegle, każde w swojej kategorii wiekowej. Przekonali się o tym najmłodsi adepci sekcji crossmintona CKiS, którzy w mini turnieju p.n. „Szybcy i odważni” po raz pierwszy stanęli do walki nie tylko z przeciwnikiem, ale nade wszystko z własnymi emocjami. Sportowy stres i emocje niewątpliwie potęgowała turniejowa atmosfera i obecność tak wielu utytułowanych graczy juniorskich i seniorskich, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz…

Z kolei główni aktorzy turniejowej 250-ki reprezentujący kluby PACross Lipkow, Východočeská sportovní, SbK Lipany, Silesia Speeders, TJ Slávia PU Presov, Red Devils Bautzen, SpeedBad.pl, SK MaKaKo, Red Devils Bautzen, BadBats Wrocław, Speed Club Brzeszcze i CKiS Skawina jak zawsze nie zawiedli, wznosząc się na wyżyny swoich technicznych umiejętności, przynosząc tym samym ogromną satysfakcję  kibicom, którzy dopingowali wszystkich startujących nie szczędząc im aplauzu dla niepowtarzalnych w swej wirtuozerii crossmintonowych zagrań. Najlepsi z najlepszych, którzy po bojach eliminacyjnych i finałowych dotarli na podium za swoją sportową pasję, zacięcie i dążenie do perfekcji w każdym zagraniu, zostali wyróżnieni okazjonalnymi medalami oraz dyplomami. Dekoracji dokonała Dyrektor LO, Pani Ewa Masłowska. Dodatkowo, każdy startujący, przy odrobinie szczęścia, mógł opuścić Skawinę z upominkiem od „losu”, który w tym roku oddaliśmy w ręce Stasia Ślizowskiego.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali Gabija i Andrzej Jančunscy oraz sędzia główny zawodów, Jan Wincenciak.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i nie żegnamy się lecz mówimy Uvidíme se,  Maj sa, Wir sehen uns, Nos vemos, do zobaczenia!

MEDALIŚCI TUTAJ

FOTORELACJA okiem Krzysztofa Skrzybalskiego

 

Barbara Brodzińska

(AZG)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

Liceum Ogólnokształcące w Skawinie