Dominacja radziszowian!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
06/02/2019

Finał Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców „O PUCHAR INKI” zorganizowany przez CKiS w Skawinie w ramach IMS SZS odbył się 6 lutego. Do Hali Sportowej przyjechały 4 szkolne reprezentacje wyłonione z rozgrywek grupowych: SP 6 Skawina, SP Radziszów,  SP Zelczyna i ZPO Kopanka. Tryumfowali reprezentanci Radziszowa, a MVP dzisiejszych zawodów został Wojciech Świerczek, reprezentant srebrnej skawińskiej „Szóstki”.

Do turnieju piłki siatkowej chłopców zgłosiło się dziewięć szkół. Turniej  rozegrano w trzech etapach: grupa A, grupa B i grupa C oraz finały. Do finałów awansowały drużyny z pierwszych miejsc w grupach oraz jedna z trzech z drugich miejsc, które rozegrały dodatkowy turniej po zakończeniu grupy C.

 

Grupy turniejowe poniżej, a szczegółowe wyniki gier w załączniku.

Grupa A: SP 6 Skawina, SP Kopanka, SP 1 Skawina,

Grupa B: SP Radziszów, SP 2 Skawina, SP Wielkie Drogi

Grupa C: SP 4 Skawina, KSP Skawina, SP Zelczyna

Siatkówka IMS chłopców

 

Finałowa rozgrywka była niezwykle emocjonująca. Młodzi siatkarze zaciekle walczyli o każdą piłkę. Mistrzami w obronie własnego pola, przy jednoczesnym skutecznym atakowaniu pola przeciwnika zza siatki, okazali się radziszowianie. Srebro wywalczyli siatkarze „Szóstki”, brąz Kopanka, a tuż za podium stanął team Zelczyny.

 

Pojedynki finałowe

SP-6 vs SP- Zelczyna                              2:0

SP-Radziszów vs ZPO Kopanka         2:1      

Mecz o miejsce  trzecie

ZPO Kopanka vs SP- Zelczyna           2:0

Mecz o tytuł Mistrza Gminy

SP-6 vs SP-Radziszów                           0:2

Najlepszym siatkarzem turnieju wybrano reprezentanta skawińskiej „Szóstki” Wojciecha Świerczka i to do niego powędrowała okolicznościowa statuetka. Każda finałowa drużyna za zaangażowanie, wolę walki i ambicję zasłużyła na wyróżnienie, a dzięki sponsorowi rozgrywek Ligi Szkolnej, firmie Grana, wszystkie teamy zostały nagrodzone pucharami, piłkami i upominkami.Tradycyjnie nie zabrakło dyplomów, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez CKiS.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z turnieju.

 

Barbara Brodzińska

(AR)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl